شناسه خبر: ۸۸۳
لینک کوتاه کپی شد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه وبودجه خبر داد؛

اصلاح در پرداختی یارانه‌ها به خانوارها

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه وبودجه در مشهد درباره اظهارات اخیر یارانه ای اش توضیح داد.

به گزارش اکونگار به نقل از عرشه نیوز؛ معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، در حاشیه سفر به مشهد درباره تصمیمات یارانه‌ای دولت اظهار کرد: میزان یارانه‌ها باید تغییر کند و مابه‌التفاوتی به مردم داده خواهد شد تا قدرت خرید خانوار بر اساس شهریور ۱۴۰۰ حفظ شود.

روز چهارشنبه رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در حاشیه نشست هیئت دولت خبر مهمی درباره اصلاح یارانه‌های نقدی داد و اظهار کرد:" قرار شد اگر قیمت‌ها بر اساس شهریور ۱۴۰۰ اصلاح نشود، میزان یارانه نقدی بر اساس قیمت جدید تنظیم شود و اکنون باید لایحه اصلاح یارانه را به مجلس ارائه کنیم."

میر کاظمی در سفر دوروزه خود به استان خراسان رضوی ضمن بازدید و افتتاح واحد تولیدی، روز گذشته در ساختمان استانداری پای «میز ارتباطات مردمی» نشست تا برخی دغدغه‌ها و مشکلات مردم را بشنود و دستور پیگیری بدهد البته برخی مشکلات مطرح‌شده از سوی کارشناسان و مدیران دستگاه‌ها به نیابت از مردم بود مثلاً موضوعاتی درباره خسارت‌های سیل، پروژه‌های عام‌المنفعه مانند تأمین آب ازجمله آن‌هاست.

معاون رئیس‌جمهور در پایان این نشست در پاسخ به سؤال خبرنگاران درباره اظهارات روز چهارشنبه خودمبنی بر این که بناست دولت پرداختی یارانه‌ها به خانوارها را اصلاح کند یا نرخ کالاهای دولتی تغییر خواهد کرد؟ گفت: میزان یارانه‌ها باید تغییر کند و  مابه‌التفاوتی به مردم داده خواهد شد تا قدرت خرید خانوار بر اساس شهریور ۱۴۰۰ حفظ شود.

همزمان با هفته دولت، میر کاظمی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور در سفر دوروزه خود به خراسان رضوی با حضور در استانداری برای بررسی مشکلات، با مردم و برخی مسئولان استان دیدار چهره به چهره داشت، در حاشیه این جلسه و در گفت‌وگو با خبرنگاران در توضیح اظهارات خود درباره اصلاح هدفمندی یارانه‌ها  گفت: مابه‌التفاوتی به خانوارها داده می‌شود تا قدرت خرید خانوارها در شهریور ۱۴۰۰ حفظ شود.

البته این توضیحات نیز همچنان مبهم است و مشخص نیست این اظهارات میرکاظمی به معنی پرداخت نقدی بیشتر به مردم است یا این که براساس سخنان وزیر اقتصاد قرار است کالابرگ الکترونیک اجرایی شود و سخنان و پالس های  یارانه ای میرکاظمی معطوف به این طرح است.

شایان ذکر است معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور، ۳۳ دیدار چهره به چهره با مردم و مسئولان استانی داشت و برای رسیدگی به مشکلات مطرح‌شده؛ دستورات لازم را داد، ۴۷ درخواست نیز که به شکل مکتوب ارائه‌شده بود؛ برای پیگیری ثبت شد.

او همچنین اظهار کرد: سفرهایی که همزمان با این سالگرد انجام می‌شود باهدف بررسی وضعیت پیشرفت مصوبات سفر استانی رئیس‌جمهور، رسیدگی به مشکلات بودجه‌ای استان  و ارائه راهکارهایی به‌منظور حل این مسائل است. معاون رئیس‌جمهور با تأکید بر این که امروز سعی شد مشکلات بودجه‌ای استان  خراسان رضوی موردتوجه باشد، افزود: مواردی از مشکلات مردم و دستگاه‌ها با ظرفیت‌های استان قابل‌حل نیست، این مشکلات به سازمان‌های مربوط  در سطح ملی ارجاع می‌شود، امروز همه درخواست‌ها ثبت شدند و برای پیگیری به وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوط ارجاع خواهند شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر