عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

ادامه حیات خودروسازان، منوط به قیمت‌گذاری واقعی/ عده‌ای نمی‌خواهند صنعت خودرو قوی شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قیمت‌گذاری خودروهای تولید داخل باید به گونه‌ای باشد که خودروسازان بتوانند به فرآیند تولید ادامه دهند.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی سایپا، علی آقا محمدی با تاکید بر اینکه موضوع قیمت‌گذاری، مولفه اصلی صنعت و خرید خودرو است، تصریح‌ کرد: قیمت محصولات خودروسازان داخلی باید به گونه‌ای باشد تا خودرو‌سازان بتوانند به تولید ادامه دهند. البته در این میان ضرورت دارد که صنعت خودرو، متناسب با قدرت خرید مردم حرکت کرد و یا شرایطی فراهم شود که مردم با شرایط بهتری خودرو خریداری کنند.

وی بیان داشت: در صنعت خودرو باید به سه موضوع طراحی،‌ تکنولوژی و مصرف سوخت توجه کرد. اگر خودروسازان در بخش‌های یاد شده برنامه‌ریزی کنند، قطعا این صنعت می‌تواند با سرعت بیشتری رشد و نیاز بازار را تامین کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وقتی خودرویی از خطوط تولید خودروسازان حذف می‌شود، باید جایگزین آن از قبل مشخص شود، ‌گفت: اگر به این مقوله توجه شود، بازار خودرو هم دچار بهم ریختگی نخواهد شد.

آقا‌محمدی با بیان اینکه اگر نتوانیم به تولیدکنندگان خودرو اعتماد کنیم در مورد صنعت خودرو هم نمی‌توانیم حرف زیادی بزنیم، ‌بیان داشت: قطعه‌سازان و خودروسازان جزو بزرگترین مجموعه‌های تولیدی هستند و باید به وجود آنها افتخار ‌کنیم. از همین رو در صنعت خودروسازی نیاز به اجماع ملی داریم و نباید به صحبت‌های غیرکارشناسی، ‌توجه کرد. برخی‌ها نمی خواهند صنعت خودرو قوی شود اما با اجماع و همکاری مشترک می‌توان صنعت خودرو را به پویایی که هدف‌گذاری شده است، ‌رساند.

عضو تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه خودروسازی از صنایع مادر است و اثرگذاری آن بر سایر صنایع قابل توجه است، افزود: این صنعت به سمت بلوغ کامل در حال حرکت است و محصولات جدیدی که خودروسازان امسال به بازار عرضه خواهند کرد آنها را از سال‌های قبل بسیار متمایز می‌کند.

 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه