نماینده مجلس تاکید کرد:

به روز رسانی قیمت خودرو بدون ارتقای کمی و کیفی محصولات خودروسازان ممنوع

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه قیمت خودرو به معضلی در کشور تبدیل شده و هم تولید کنندگان از غیر واقعی بودن نرخ محصولات خود ابراز نگرانی می کنند و هم مصرف کنندگان از قیمت بالا و کیفیت پایین خودروها ناراضی هستند.

به گزارش اکونگار به نقل از خبرخودرو، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حرکت به سمت بروزرسانی قیمت خودرو را در راستای کیفی سازی محصولات خودروسازان دانست و بیان کرد: اگر واقعی سازی قیمت خودرو با نظارت دولت همراه باشد هم کیفیت خودروها بهبود پیدا می کند و هم مصرف کننده از تحویل خودروی باکیفیت و بدون انتظار در صف های طولانی راضی تر خواهد بود.

شهریار حیدری عنوان کرد: متاسفانه قیمت خودرو به معضلی در کشور تبدیل شده و هم تولید کنندگان از غیر واقعی بودن نرخ محصولات خود ابراز نگرانی می کنند و هم مصرف کنندگان از قیمت بالا و کیفیت پایین خودروها ناراضی هستند.  

وی حرکت به سمت بروزرسانی قیمت خودرو را در راستای کیفی سازی محصولات خودروسازان دانست و تاکید کرد: آن طور که خودروسازان وانمود می کنند عدم تعیین قیمت واقعی خودرو مانع ارتقای کیفیت محصولات آنها شده است. لذا با تعدیل قیمت ها و از طرفی بهبود کیفیت خودروها هم فرآیند تولید تداوم پیدا کرده و هم رضایت مصرف کنندگان از کیفیت خودروها افزایش پیدا می کند.

نماینده مردم سر پل ذهاب و قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته دنیا قیمت ها متناسب با کیفیت و استانداردهای خودرو تعیین می شود، افزود: خودروسازان داخلی نیز باید به موازات به روز رسانی قیمت خودروهای تولیدی در راستای ارتقای کمی و کیفی محصولات خود گام بردارند.

حیدری یادآور شد: البته اصلاح قیمت ها باید به نحوی باشد که هر خودرو قیمت منطقی و معقول داشته باشد زیرا قیمت های نامتعارف مشتری را برای خرید خودرو با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی در ادامه به رشد بهای مواد اولیه و نهاده های تولید خودرو اشاره کرد و گفت: از آنجا که بخش عمده ای از قیمت خودرو شامل بهای مواد اولیه است و نرخ نهاده های تولید وابسته به نوسانات نرخ ارز است و مطابق با نرخ روز جهانی محاسبه می شود، قیمت خودرو نیز باید متناسب با نرخ مواد اولیه افزایش پیدا کند در غیر این صورت تولید کننده با زیان خواهد شد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر واقعی سازی قیمت خودرو با نظارت دولت همراه باشد هم کیفیت خودروها بهبود پیدا می کند و هم مصرف کننده از تحویل خودروی باکیفیت و بدون انتظار در صف های طولانی راضی تر خواهد بود.

حیدری در پایان خاطرنشان کرد: لذا هر چه به سمت استانداسازی خودروهای داخلی و الگوبرداری از کشورهای دنیا در تامین، تولید و عرضه خودرو حرکت کنیم به نفع صنعت خودرو کشور خواهد بود چراکه اغلب کشورهای دنیا وابسته به واردات خودرو هستند و کمتر کشوری است که تولید کننده خودرو باشد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه