اعلام تخلفات یک گروه خودروسازی به سازمان بازرسی کل کشور

گزارش‌هایی از تخلفات یکی از گروه‌های خودروسازی و گزارشی در مورد فرار مالیاتی در این ملاقات مردمی به استماع رئیس سازمان بازرسی کل کشور رسید که وی به معاون حقوقی این سازمان دستور پیگیری این دو موضوع را داد.

به گزارش اکونگار به نقل از صدا و سیما، رئیس سازمان بازرسی کل کشور با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه، به ۱۶ پرونده شکایات از دستگاه‌های اجرایی و گزارش‌های فساد که از سوی مراجعه کنندگان مطرح شد، رسیدگی و دستورات لازم را صادر کرد.

ذبیح الله خداییان با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه به درخواست‌های مراجعه کنندگان رسیدگی و دستورات لازم را صادر کرد.

در این ملاقات مردمی ۱۶ پرونده پیرامون مشکلات حقوقی و قضایی، شکایات از دستگاه‌های اجرایی و همچنین گزارش‌های فساد از سوی مراجعه کنندگان با رئیس سازمان بازرسی کل کشور در میان گذاشته شد و خداییان ضمن استماع صحبت‌های آن‌ها، به منظور پیگیری موضوعات مطروحه ماموریت‌هایی را برای مدیران این نهاد نظارتی تعریف کرد.

مراجعه کننده‌ای از اردبیل موضوع تحریم شرکت تعاونی مرغداری خود توسط یکی از بانک‌ها را مطرح کرد و خداییان در این زمینه معاون حقوقی سازمان بازرسی را مامور بررسی موضوع کرد.

دو نفر از مراجعه کنندگان گزارش تخلف در یکی از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی را با رئیس سازمان بازرسی در میان گذاشتند که معاون تولیدی سازمان بازرسی ماموریت یافت موضوع را بررسی کند.

همچنین گزارش‌هایی از تخلفات یکی از گروه‌های خودروسازی و گزارشی در مورد فرار مالیاتی در این ملاقات مردمی به استماع رئیس سازمان بازرسی کل کشور رسید که وی به معاون حقوقی این سازمان دستور پیگیری این دو موضوع را داد.

پرونده بعدی در مورد صندوق پس انداز راه آهن بود که معاون حقوقی و بازرس راه و شهرسازی سازمان بازرسی ماموریت یافتند موضوع را پیگیری کنند.

یکی از اعضای انجمن حمایت از معلولان نیز ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته از ناحیه سازمان بازرسی در حوزه نظارت بر اجرای قانون حمایت از معلولان، برخی مشکلات این قشر از جامعه را با رئیس سازمان بازرسی در میان گذاشت و خواستار برخورد قاطع با ترک فعل‌ها در این حوزه شد که رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن ارجاع موضوع به معاون تولیدی سازمان بازرسی به مدیرکل حوزه ریاست دستور داد که اقدامات صورت گرفته در این حوزه، به اطلاع معلولان عزیز کشور رسانده شود.

جمعی از افراد شرکت کننده با حضور در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه، ادعا‌هایی را در مورد آزمون ارتقای دستیاران و گواهینامه تخصصی پزشکی مطرح کردند که معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی مامور رسیدگی به موضوع شد.

مراجعه کننده بعدی درخواست ابطال یکی از مصوبات شورای عالی استاندارد را به دلیل مغایرت با یکی از قوانین مطرح کرد که مقرر شد معاون سیاسی و قضایی سازمان بازرسی موضوع را بررسی کند.

در مورد پرونده شهرک زیتون نیز رئیس سازمان بازرسی کل کشور ارشادات لازم را ارائه کرد.

پیرامون پرونده دهکده گل‌های کرمان نیز مدیرکل حوزه ریاست ماموریت یافت گزارش آن را به منظور بررسی از استان دریافت و پیگیری کنند.

آخرین پرونده نیز مربوط به گزارشی در خصوص مشکلات دریاچه زریوار استان کردستان بود؛ با توجه به اینکه فرد شاکی به دلیل بیماری نتوانسته بود به صورت حضوری در مرکز ملاقات مردمی حاضر شود، خداییان طی تماسی تلفنی با وی موضوع را جویا شد و طی دستوری به بازرس کل استان کردستان ماموریت داد که گزارش را رسیدگی و بررسی کند.

رئیس سازمان بازرسی در حاشیه ملاقات مردمی در جمع خبرنگاران، گفت: افراد متعددی در این ملاقات مردمی مراجعه و برخی از مسائلی که امروز مطرح شد مربوط به وظیفه سازمان بازرسی و برخی دیگر مربوط به سایر مراجع قانونی بود که در این زمینه ارشادات و صدور دستورات لازم صورت گرفت.

وی در پاسخ به سئوالی پیرامون اقدامات سازمان بازرسی کل کشور برای نظارت در اجرای قانون حمایت از معلولان گفت: پیرو دستور ریاست قوه قضاییه به سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر نظارت بر اجرای قانون حمایت از معلولان و اجرای صحیح قوانین و مقررات تصویب شده به نفع معلولان، این سازمان به موضوع ورود کرده و جلسات متعددی را با مسئولان بهزیستی، سازمان برنامه و بودجه و برخی دیگر از دستگاه‌ها برگزار کرده است و موضوعات مطروحه را بررسی می‌کند.

خدائیان از معلولان عزیز کشور خواست که با اعلام گزارش کوتاهی دستگاه‌ها در اجرای قانون به سازمان بازرسی، این سازمان را در اجرای وظیفه نظارتی همراهی کنند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه