اولویت‌بندی واردات خودرو / «صمت» فقط به دنبال خودروهای ۱۰هزار یورویی است؟

­مجری طرح واردات خودرو وزارت صمت با اعلام اینکه اولویت وزارت صمت، فقط واردات خودرو‌های اقتصادی با حدود قیمت ۱۰ هزار یورو است، گفت: خودرو با قیمت ۵ هزار دلار بدون استاندارد وارد نخواهد شد.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، ماجرای واردات خودروهای خارجی هر روز با قصه تازه‌ای آغاز می‌شود. درحالی‌که شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی با واردات خودرو موافقت کرده و لایحه را به تصویب رسانده‌اند؛ اما همچنان واردات خودروهای خارجی نو و دست دوم درهاله‌ای از ابهام است. 

هر روز خبرهای متعددی از سوی سازمان‌ها و مراکز مختلف خارج می‌شود که یک دست‌انداز تازه در مسیر واردات خودرو است. شهریور ماه روزهای پایانی خود را پشت سر می‌گذارد درحالی که گفته می‌شود محموله‌های وارداتی خود از آغاز شهریورماه از بنادر ترخیص می‌شوند هنوز خبری از محموله‌ها نیست و وزارت صمت در اقدامی تازه دست به اولویت‌بندی واردات خودرو کرده است. 

فقط خودروهای ۱۰هزار یورویی به ایران می‌آیند؟

مهدی ضیغمی ­مجری طرح واردات خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص واردات خودرو‌های اقتصادی؛ گفت: اولویت وزارت صمت، فقط واردات خودرو‌های اقتصادی با حدود قیمت 10 هزار یورو است، هم اکنون بسیاری از خودرو‌های وارداتی در همین محدوده قیمتی است.

به گفته ضیغمی؛ واردات خودر‌و با قیمت پایین درصورت رعایت استاندارد‌های لازم محیط زیستی مانعی ندارد. 

وی با بیان اینکه وزارت صمت تسهیل کننده واردات خودرو است، افزود: واردکنندگان خودرو در گام نخست باید اقدام به واردت خودرو‌های استاندارد کنند و وزارت صمت نیز در این امر به شرکت‌های واردکننده کمک خواهد کرد، در خودرو‌های با قیمت کمتر از 10 هزار یورو رعایت استاندارد‌های محیط زیستی کمتر است. 

خیز صمت به سوی واردات خودروهای برقی

ضیغمی با تاکید بر اینکه اولویت وزارت صمت فعلا فقط واردات خودرو است، اضافه کرد: در ابتدا باید بتوانیم خودرو وارد کنیم تا قیمت خودرو تنظیم شود و در گام بعد به سراغ واردات خودرو‌های برقی و هیبریدی خواهیم رفت. 

مجری طرح واردات خودرو وزارت صمت، افزود: درصد واردات خودرو‌هایی که قیمت مناسبی دارند، بالاتر است؛ خودرویی که قیمت آن 5 هزار دلار باشد، اما استاندارد نباشد، وارد نخواهد شد.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد