شناسه خبر: ۲۲۷۶
لینک کوتاه کپی شد

با هدف تمرکز روی بازارهای صادراتی؛

قرارداد همکاری سایپا با شرکت BM روسیه امضا شد

بازار روسیه، بازاری بسیار گسترده و بزرگ است و خودروهای گروه سایپا با قیمت مناسب جهانی، این امکان را دارد تا سهم بازار خود را افزایش دهد و حضور پررنگی در این کشور داشته باشد.

قرارداد همکاری سایپا با شرکت BM روسیه امضا شد

به گزارش اکونگار به نقل از فردای اقتصاد؛ علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه و تجارت ایران در مراسم امضای قرارداد همکاری گروه خودروسازی سایپا با شرکت BM روسیه گفت: با حضور قدرتمند شرکت های خودروساز و قطعه‌ساز ایرانی در نمایشگاه بین المللی اتوموبیلیتی مسکو، تفاهماتی به ارزش  ۷۰۰ میلیون یورو صورت گرفت که تعدادی از این تفاهم نامه ها با پیگیری، منجر به انعقاد قراداد همکاری بین شرکت‌های خودروساز و قطعه ساز ایران و روسیه شد.

او افزود: امضاء قرارداد همکاری گروه خودروسازی سایپا با شرکت BM  روسیه در راستای صادرات ۴۵ هزار خودرو از شرکت سایپا به روسیه است که این قرارداد یک گام جدی برای همکاری های گسترده و بزرگ حوزه صنعت خودرو ایران و روسیه است.

رییس سازمان توسعه و تجارت ایران تصریح کرد: مبلغ قرارداد همکاری فی مابین دو شرکت سایپا و BM روسیه ۴۵۰ میلیون دلار است و فرصت خوبی است تا در بازار ۲۰ میلیارد دلاری که زنجیره خودرو در روسیه دارد با خروج شرکت های اروپایی از این کشور سهم ایران را در صادرات خودرو و قطعات افزایش دهیم.

او افزود: این قرارداد یک گام اولیه همکاری دو کشور در حوزه خودرو است تا بتوانیم در قالب همکاری های جدید، محصولات مشترک شرکت سایپا با خودروسازان بزرگ روسی تولید شود.

محمدعلی تیموری، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در این مراسم گفت: با حمایت های سازنده سازمان توسعه تجارت ایران، گروه خودروسازی سایپا توانست قرارداد همکاری در خصوص صادرات سه محصول سواری شاهین، کوییک و ساینا و همچنین خودرو تجاری نیسان با کاربری های مختلف یخچال‌دار و آتش‌نشانی با سطح کیفیت مطلوب با شرکت BM منعقد کند.

او خاطرنشان کرد: گروه سایپا  درصدد تا با افزایش سطح کیفی محصولات خود سهم بازار داخلی و خارجی خود را افزایش دهد و رشد ۳۰۰ درصدی کیفیت محصولات گروه سایپا گام بزرگی در صنعت خودرو ایران است که با همت و تلاش متخصصان این مجموعه صورت گرفته است.

تیموری تصریح کرد: شرط اصلی برای صادرات محصولات، کیفیت بالای است و ما زمانی می توانیم صادرات مناسب و اقتصادی داشته باشیم که در بالاترین سطح کیفی خودروهای خود را  در بازار عرضه کنیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: شرکای ما در روسیه، دو خودروساز بزرگ این کشور هستند که در شرایط تحریم تعطیل شده اند و گروه سایپا این آمادگی را دارد که تیم مهندسی و فنی خود را به آن کشور اعزام کند تا خطوط تولید را به‌روز و امکان تولید خودرو و عرضه در بازار روسیه را فراهم کند.

او در مورد حضور در بازارهای صادراتی گفت: گروه خودروسازی سایپا در حوزه صادرات  در ابتدا روی بازار ونزوئلا تمرکز داشت و موفق شدیم اولین  محموله هزار دستگاهی را تحویل دهیم و همچنین ۲ هزار دستگاه خودرو بعدی صادراتی به کشور ونزوئلا در حال نقل و انتقال ارزی و تحویل است.

تیموری با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا به جای تنوع بازار، تلاش کرده است تا با تمرکز روی بازارهای هدف سهم بازار صادراتی خود را افزایش دهد، افزود: بازار صادراتی دوم این گروه، روسیه است که درصدد است  تا با گسترش تولید، عرضه محصولات گروه سایپا را در این کشور انجام دهد.

به گفته وی، دو بازار ونزوئلا و روسیه دو بازار اصلی صادراتی گروه سایپا است  از این رو برنامه های خوبی برای توسعه همکارهای بیشتر در این کشورها در دستور کار داریم.

الکساندر استپانوف مدیرعامل شرکت BM روسیه نیزدر این مراسم گفت: این شرکت در این قرارداد علاوه بر فروش محصولات گروه سایپا، در حوزه خدمات پس از فروش به عنوان نماینده شرکت سایپا در کشور روسیه فعالیت خواهد کرد.

او افزود: در مرحله اول از گروه سایپا ۲۰ هزار دستگاه خودرو سواری شاهین، کوییک و ساینا و خودروی تجاری نیسان پادرا و وانت ۱۵۱ در بازار روسیه عرضه خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت BM  روسیه تصریح کرد: محصولات گروه خودروسازی سایپا کیفیت و قیمت مناسبی دارد و بازار روسیه بستر خوبی برای حضور خودروسازان ایرانی است تا با همکاری های بیشتر بتوانیم برندهای جدیدی تولید و به بازار عرضه کنیم.

مراسم امضاء قرارداد همکاری گروه خودروسازی سایپا با شرکت BM روسیه با حضور معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه و تجارت ایران، مدیرعامل گروه خودرو سازی سایپا، مدیرعامل شرکت BM روسیه، رییس نمایندگی بازرگانی روسیه در ایران و جمعی از مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در سازمان توسعه و تجارت ایران برگزار شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر