شناسه خبر: ۲۱۰۵
لینک کوتاه کپی شد

ایران خودرو واردات محصولات مونتاژی اروپایی را رد کرد

قائم مقام توسعه محصول، کیفیت و پروژه های ایران خودرو گفت: در گذشته مونتاژ خودروی سایر خودروسازان انجام می شد که مسیر درستی برای صنعت خودرو نبوده است.

ایران خودرو واردات محصولات مونتاژی اروپایی را رد کرد

به گزارش اکونگار به نقل از ایکوپرس؛ عادل پیرمحمدی، قائم مقام توسعه محصول، کیفیت و پروژه های ایران خودرو گفت: هم اکنون ایران خودرو از ارتباط با شرکای خارجی تنها به دنبال انتقال تکنولوژی و انتقال طراحی است نه مونتاژ خودروی آن ها.

او با بیان این که هیچ کشوری بدون توسعه صنعت خودرو به توسعه صنعتی دست نمی یابد، تصریح کرد: بیش از ۶۰ صنعت دیگر به صنعت خودرو خدمت ارایه می کنند، این صنعت لوکوموتیو توسعه صنعتی هر کشوری است که در مسیر توسعه قرار دارد یا به توسعه صنعتی دست یافته است.

قائم مقام توسعه محصول، کیفیت و پروژه های ایران خودرو با اشاره به اهمیت طراحی در تکنولوژی، خاطرنشان کرد: هیچ خودروساز بزرگی در دنیا توسط سایر خودروسازان به توسعه دست نیافته است، چیزی که برای صنعت خودروسازی مطلوب است، دانش طراحی و خودکفایی است.

او با بیان این که کشورهای غربی چیزی به عنوان تکنولوژی را برای ما به ارمغان نیاورده اند، افزود: خطوط تولید در همه جای دنیا وجود دارد، اما مالکیت معنوی طراحی و تولید خودرو شاخصه ای است که موجب تمایز خودروسازان دنیا می شود.

پیرمحمدی با بیان این که زمانی می توانیم به کیفیت برسیم که خودمان طراح باشیم، گفت: یکی از معضلاتی که در زمینه کیفیت با آن مواجه هستیم این است که به دلیل این که طراح نبوده ایم، نمی توانستیم به علل بی کیفیتی محصولات پی ببریم.

او با بیان این که آن چیزی که خیلی مهم است و چالش را برای صنعت خودرو در پی داشت توسعه خطوط تولید بدون توسعه محصول بوده، تصریح کرد: یکی از عوامل بسیار مهم در عدم توسعه محصول وابستگی و تبعیت از شریک خارجی بوده است.

به گفته پیرمحمدی، در سال های اخیر، خودروهایی با مالکیت معنوی ایران خودرو طراحی و به تولید انبوه رسید و در حال حاضر ایران خودرو دو محصول ری را و TF۲۱ را در درون مجموعه خود طراحی می کندو به بلوغ و دانش طراحی دست یافته است.

او با تاکید بر این که در زمینه هایی که کمبود دانش فنی طراحی داریم از شرکای خارجی بهره می گیریم، اظهار کرد: ایران خودرو شرکای خارجی مانند هایما دارد اما فعلا برنامه ای برای استفاده از شرکای غربی نداشته و البته نیازی هم به آن ندارد، ضمن این که بدعهدی شرکای خارجی را نیز فراموش نخواهیم کرد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر