انتقاد نماینده تهران از عدم تحویل خودروهای پارس موعد زمستان

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از عدم تحویل خودروهای پارس موعد زمستان انتقاد کرد و گفت: علی‌رغم وعده وزیر صنعت، معدن و تجارت برای برخورد با خودروساز، هنوز این اتفاق رخ نداده و کسی پاسخگو نیست.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا، روح‌الله ایزدخواه در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی نحوه اجرای قانون ساماندهی بازار خودرو تصریح کرد: هنوز خودروهای پارس موعد زمستان تحویل مردم داده نشده است. اخیرا هم مردم جلوی مجلس شورای اسلامی تجمع کردند چون قرار بود خودروهای پارس موعد زمستان تحویل داده شود که حداقل سه ماه به تعویق افتاده است و در این شرایط ۵۰ درصد به قیمت خودرو اضافه شده است.

وی اضافه کرد: این موضوع را به معاون خودرویی وزیر گفتم، پاسخ این بود که این افراد قرارداد نداشته و پول پرداخت نکرده‌اند پس نمی‌توانند ادعایی داشته باشند؛ با وجود این پاسخ اگر برنامه‌ای اعلام شده و مردم منتظر مانده و پول پس‌انداز کرده که در آخر سال خودرو را تحویل گیرند، باید به آنها پاسخگو بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته وزیر صنعت، معدن و تجارت در مصاحبه‌ای گفته که با خودروساز برخورد می‌کنند اما تاکنون ما برخوردی ندیدیم.

ایزدخواه بحث اسقاط خودرو را مهم خواند و گفت: عده‌ای در بحث ناترازی انرژی به دنبال گران‌ کردن سوخت هستند. در این شرایط موضوع اسقاط خودرو و به دنبال آن صرفه‌جویی در سوخت بسیار مهم است.

وی توضیح داد: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال گذشته ۷۲ هزار خودرو اسقاط شد که بیش از ۵۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی داشت. انتظار می‌رود که درباره اسقاط خودرو کاملا برنامه هفتم توسعه اجرا شده چون نتیجه آن سه میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی است.

ایزدخواه همچنین با اشاره به دستورالعمل ثبت سفارش ارزی گفت: اخیرا ابلاغیه‌ای درباره ثبت سفارش ارزی واحدهای تولیدی داده شده که اعتراض‌هایی را به دنبال داشته و نتیجه آن امضاهای طلایی است. انتظار می‌رود اصلاحات لازم اعمال شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد