پیش بینی افزایش فروش خودروهای برقی/ بحران انرژی بازار خودرو را بهم ریخت

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) رشد فروش خودروهای برقی را در سال جاری میلادی پیش بینی می کند.

به گزارش اکونگار، به نقل از ایسنا، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که فروش خودروهای برقی امسال به ۱۷ میلیون خواهد رسید، در مقایسه با ۱۴ میلیون در سال ۲۰۲۳، که بیش از یک خودرو از هر پنج خودروی فروخته شده در سراسر جهان الکتریکی خواهد بود و پیش‌بینی می‌کند ۱۰ میلیون از این فروش در چین باشد.

همه چیز زیر سر مافیاست/ وقتی واردات خودروی برقی منتظر اجازه چه کسی است؟

نتایج نشان داد که سرعت جذب خودروهای الکتریکی به این معنی است که تقاضای نفت برای حمل و نقل جاده ای در حدود سال ۲۰۲۵ به اوج خود برسد. آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد اگر کشورها به سیاست‌های اعلام شده عمل کنند، حدود ۶ میلیون بشکه در روز،  تقاضای نفت تا سال ۲۰۳۰ و ۱۱ میلیون بشکه در روز تا سال ۲۰۳۵ کاهش می‌یابد.

این موسسه در مورد تقاضای خودروهای برقی گفت: بسیاری از مسائل در برخی کشورها باعث نگرانی‌ها در مورد سرعت رشد صنعت شده است اما آمار فروش جهانی همچنان قوی است. فروش سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اضافه کرد که پاسخگویی به تقاضای رو به رشد با زیرساخت شارژ نیز چالشی کلیدی خواهد بود زیرا شبکه‌های شارژ باید تا سال ۲۰۳۵ به ۶ برابر برس

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان