شناسه خبر: ۱۵۳۶
لینک کوتاه کپی شد

بررسی قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا؛

دنا 25 میلیون گران شد / ماشین‌های پرطرفدار بازار چند؟

بررسی روند قیمت خودروهای پرتقاضا در بازه یک هفته ای نشان می دهد برخی خودروها افزایش قیمت را تجربه کردند؛ به طور مثال خودروی دنا با افزایش 25 میلیونی تا حوالی 620 میلیون تومان بالا آمد.

دنا 25 میلیون گران شد / ماشین‌های پرطرفدار بازار چند؟

به گزارش اکونگار به نقل از اکوایران، بررسی قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا نشان می دهد بیشتر محصولات پرتقاضا با قیمت هفته گذشته خود در بازار داد و ستد می شدند. با این حال همچنان مشتریان آن طور که باید و شاید به بازار وارد نمی شوند زیرا منتظر ریزش قیمت ها در بازار هستند. اما بازار این هفته خودرو بیش از آنکه به کام سایپایی ها باشد بیشتر به کام ایران خودرویی ها بود. در حالی که بیشتر محصولات ایران خودرو بر طبل رشد قیمت می کوبند اما محصولات سایپا نه تنها نیش ترمزی در جاده قیمتی زدند که تعدادی نیز با سرعت کم در حال دنده عقب گرفتن در جاده یاد شده دیده شدند.

بازار خودروهای پرتقاضا در هفته ای که گذشت حکایت از صدر نشینی دنا معمولی در جدول رشد قیمت ها دارد. اما قعرنشین این جدول نیز کوییک معمولی با افتی 1.5 درصدی طی یک هفته بود.

دو محصول سایپا در مدار صعودی قیمت

بررسی قیمت محصولات سایپا از افت و توقف قیمت آنها در بازه یک هفته ای خبر می دهد اما در میان محصول نارنجی های جاده مخصوص دو استثنا وجود دارد و آن کوییک R و شاهین است. قیمت این خودروهای محبوب خودروساز ساکن کیلومتر 15 جاده مخصوص در هفته منتهی به 13 بهمن ماه امسال به ترتیب رشدی 1.5 درصدی و یک درصدی را به خود دیده است. در شرایطی که کوییک R در جاده رشد قیمت به جلو حرکت کرده شاهد هستیم که مدل معمولی این خودرو در نقطه مقابل آن افتی 1.5 درصدی را در بازه ذکر شده در کارنامه خود ثبت کردند.

قیمت محصولات جدید سایپا

قیمت ساینا ثابت ماند، قیمت خانواده تیبا افت کرد

ساینا توانست قیمت هفته گذشته خود را در هفته جاری حفظ کند. این سدان کوچک از سوی فروشندگان با قیمت 310 میلیون تومان عرضه شد. اما دو عضو خانواده تیبا یعنی تیبا صندوقدار و تیبا 2 (هاچ بک) با کاهش قیمت به کار خود در این هفته پایان دادند. البته تیبا صندوقدار به نسبت مدل بدون صندوق کاهش قیمتی کمتری را به خود دید. این خودروی صندوق دار دو میلیون تومان از قیمت خود را طی یک هفته از دست داد اما همین خودرو با مدل هاچ بک با افتی سه میلیون تومانی روبرو شدند.

قیمت خانواده تیبا

پژو 207 با گیربکس دنده ای در لاین کُندروی جاده افزایش قیمت

پژو 207 دنده ای در بازار خودرو هر چند با سرعت کم اما همچنان به رشد قیمت خود ادامه می دهد این خودرو که ایران خودرویی ها به دنبال این هستند تا آن را جایگزین پژو 206 کند این هفته 5 میلیون تومان رشد قیمت را به نسبت هفته گذشته به خود دید و با قیمت حدود 605 میلیون تومان در بازار حضور داشت.

قیمت پژو 207 دنده ای

رشد قیمت سمند

تولید سمند LX با موتور EF7 به نظر می رسد که متوقف شده باشد و اگر نشده روزهای آخر خود را سپری می کند زیرا ایران خودرویی ها به دنبال این هستند تا مدل سورن پلاس را جایگزین آن کنند. اما به رغم برنامه ریزی ایران خودرویی ها این محصول همچنان در میان متقاضیان محبوبیت خود را حفظ کرده است. سمند LX با موتور EF7 در هفته ای که گذشت حدود یک درصد به قیمت خود به نسبت مدت مشابه هفته گذشته اضافه کرد. این خودروی سدان این هفته با قیمت 510 میلیون تومان قابل خریداری بود.

قیمت سمند

رشد دور از انتظار دنا معمولی

ایران خودرویی ها دیگر دنا معمولی را از خطوط تولید خود خارج کرده و به دنبال این هستند تا ذائقه مشتریان خود را به سه مدل دنایی که در سبد محصولاتی خود دارند،عادت دهند. دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس 5 سرعته دستی، دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس 6 سرعته دستی و دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک در حال حاضر در خطوط تولید خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص حاضر هستند.

اما مشتریان هنوز دنای معمولی را از یاد نبرده و به ان علاقمند هستند. این خودرو در هفته ای که گذشت رشدی بیش از 4 درصدی را به خود دید. هفته گذشته ای متقاضیان می توانستند آن را با قیمت حول و حوش 595 میلیون تومان خریداری کنند اما در پایان هفته جاری قیمت آن تا حوالی 620 میلیون تومان بالا آمد.

دنا با موتور توربو شارژ و گیربکس اتومات نیز رشد قیمت را به خود دید و با قیمتی نزدیک به 765 میلیون تومان در بازار حاضر بود.

تارا با گیربکس دستی نیز با قیمت هفته گذشته در بازار قابل خریداری بود. این خودرو با قیمتی حوالی 635 میلیون تومانی از سوی فروشندگان به خریداران عرضه شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر