شناسه خبر: ۹۸۶
لینک کوتاه کپی شد

ریزش بورس در اولین روز بهمن ماه / افزایش صف نشینی سهامداران

اولین روز بهمن ماه با ریزش شدید شاخص‌های بازار سهام شروع شد و ارزش صف‌های خرید و فروش بازار نسبت به روز چهارشنبه افزایش قابل توجهی داشتند.

ریزش بورس در اولین روز بهمن ماه / افزایش صف نشینی سهامداران

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز، امروز شنبه یکم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با کاهش 31 هزار و 566 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 567 هزار و 577 واحد پائین آمد.

شاخص کل هم وزن نیز با افت 4 هزار و 245 واحدی در رقم 521 هزار و 942 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با ریزش 219 واحدی در سطح 21 هزار و 288 واحد قرار گرفت.

در پایان معاملات ‌روز شنبه، 245 نماد رشد قیمت داشتند و 408 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 38 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 62 درصد بازار افت قیمت داشتند.  

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای فولاد، فملی و میدکو بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای شیراز، شپدیس و شتران بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای آریا، بپاس و شگویا بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند و نمادهای وسپهر، فزر و مارون بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز خگستر بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و شتران در رتبه های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای دی، کرمان و فروژ پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

ارزش معاملات بازار 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 15 هزار و 296 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 236 میلیارد تومان بود که 8 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با افزایش 10 درصدی به نسبت روز گذشته به رقم 10 هزار و 590 میلیارد تومان رسید.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات شنبه، 119 نماد صف خرید داشتند و 94 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف های خرید با رشد 24 درصدی به 838 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف های فروش 108 درصد افزایش یافت و 536 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد اردستان (شرکت سیمان اردستان) با صف‌ خرید 236 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از اردستان، نمادهای فروژ (شرکت صنایع فروآلیاژ ایران) و دسینا (شرکت داروسازی سینا) بیشترین صف خرید را داشتند.

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد حکشتی اختصاص داشت و پس از حکشتی، نمادهای نوری، کویر، تلیسه و فماک بیشترین صف فروش را داشتند.

بورس در یک نگاه یکم بهمن

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر