شناسه خبر: ۸۶۵
لینک کوتاه کپی شد

رشد شاخص‌های بازار سهام در انتهای روز

در روزی که معاملات بورس با مازاد تقاضا بسته شد، شاخص‌های بازار سهام رشد کردند.

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز ، در معاملات روز سه‌شنبه یکم شهریور ماه، شاخص کل بورس پایتخت با افزایش 6 هزار و 944 واحدی نسبت به روز دوشنبهبه رقم یک میلیون و 431 هزار و 435 واحد رسید.  

اما شاخص هم وزن بورس با رشد 5 هزار و 28 واحدی در سطح 402 هزار و 324 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 151 واحد بالا آمد و در سطح 19 هزار و 142 واحد باقی ماند.  

امروز نماد «فملی» بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشت و پس از فملی، نمادهای «نوری» و «حکشتی» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و نمادهای «فارس»، «فولاد» و «کگل» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشتند. 

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «فرابورس» و «فغدیر» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «کگهر»، «توسن» و «زاگرس» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، قچار و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات بورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 9 هزار و 863 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 4 هزار و 532 میلیارد تومان بود که 46 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد. 

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 2 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 255 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های پایانی بازار 

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل کاهش یافت و 5 میلیارد تومان بود. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته رشد کرد و در رقم 245 میلیارد تومان ایستاد. 

امروز نماد بورس (شرکت بورس اوراق بهادار تهران) با صف‌ خرید 32 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از بورس، نمادهای حخزر (شرکت کشتیرانی دریای خزر) و فرابورس (شرکت فرابورس ایران) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد فنورد (شرکت نورد و قطعات فولادی) تعلق داشت که ارزش آن 5 میلیارد تومان بود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر