شناسه خبر: ۳۶۲
لینک کوتاه کپی شد

معاملات سهام بورس تهران در هفته‌ی گذشته رکودی بود + نمودار

میانگین ارزش معاملات خرد بورس 4 هزار و 875 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 5 هزار و 952 میلیاردی هفته پیشین، افت 18 درصدی داشته است.

معاملات سهام بورس تهران در هفته‌ی گذشته رکودی بود + نمودار

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ در هفته اخیر شاهد کاهش ارزش معاملات خرد بورس بودیم. در تمامی روزهای هفته تغییرات ارزش معاملات خرد نزولی بود. 

میانگین ارزش معاملات خرد بورس 4 هزار و 875 میلیارد تومان بود که نسبت به رقم 5 هزار و 952 میلیاردی هفته پیشین، افت 18 درصدی داشته است. کمترین رقم ارزش معاملات خرد به روز چهارشنبه برمی‌گردد که ارزش معاملات خرد 4 هزار و 108 میلیارد تومان بود و بیشترین رقم هفته نیز در روز شنبه ثبت شد که به رقم 5 هزار و 730 میلیارد تومان بالغ شد. 

در هفته‌ اخیر میانگین روزانه ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 38 هزار و 566 میلیارد تومان بود و به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام 55 درصد بود.

جدول معاملات  

در این هفته شستا صدرنشین جدول معاملات بودند و در تمامی روزهای هفته بیشترین حجم معاملات بازار سهام را داشتند. روز شنبه نمادهای شپنا، خودرو و آسیاتک بیشترین ارزش معاملات بازار را داشتند و شستا، فاذر و خودرو بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند. روز یکشنبه نیز خگستر، سآبیک و خودرو بیشترین ارزش معاملات و شستا، خودرو و خساپا بیشترین حجم معاملات را داشتند.

در روز دوشنبه سآبیک در صدر جدول ارزش معاملات بود و نوری و کالا در رتبه‌های بعدی بودند. در جدول حجم معاملات نیز شستا، خودرو خساپا در رتبه‌های اول تا سوم قرار گرفتند. 

روز سه‌شنبه فغدیر بیشترین ارزش معاملات را داشت و شپنا و آسیاتک پس از آن قرار گرفتند. روز چهارشنبه بیشترین ارزش معاملات به ددانا اختصاص داشت و شستا بیشترین حجم معاملات را داشت. 

ارزش معاملات ثانویه اوراق بدهی

در هفته‌ اخیر میانگین ارزش معاملات اوراق بدهی افت داشت اما سهم اوراق از معاملات بازار سهام افزایش یافت. میانگین روزانه ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه در هفته اخیر 38 هزار و 566 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین کاهش 0.2 درصدی داشته است. این هفته به طور میانگین سهم ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام 55 درصد بود که نسبت به هفته پیشین رشد چشمگیری داشته است.

ارزش معاملات ثانویه اوراق بدهی

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر