شناسه خبر: ۲۱۳۶
لینک کوتاه کپی شد

قدم بزرگ بورس به سمت جلو / رشد41 درصدی ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات خرد سهام با افزایش 41 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 10 هزار و 772 میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در 5 هفته اخیر است.

قدم بزرگ بورس به سمت جلو / رشد41 درصدی ارزش معاملات خرد

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ امروز سه‌شنبه دوم اسفند ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با جهش 65 هزار و 154 واحدی -معادل 4 درصد- نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 659 هزار و 416 واحد بالا آمد.

شاخص کل هم وزن نیز با رشد 13 هزار و 919 واحدی در رقم 507 هزار و 74 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 604 واحدی در سطح 21 هزار و 279 واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن فرابورس نیز هزار و 991 واحد رشد کرد و به رقم 90 هزار و 355 واحد رسیده است.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 442 نماد رشد قیمت داشتند و 219 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 67 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 33 درصد بازار افت قیمت داشتند.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز دو نماد فولاد و فملی بیش از 12 هزار واحد شاخص را بالا کشیدند و نمادهای شپنا، شستا و پارسان دیگر بزرگانی بودند که بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.در مقابل نمادهای سدشت، وساخت و داسوه بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، کگهر و بپاس بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند و نمادهای پخش، حگهر و غدیس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز خودرو بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و فولاد در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای گدنا، فروژ و دی پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

افزایش ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 21 هزار و 34 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 6 هزار و 93 میلیارد تومان بود که 29 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می شود.

ارزش معاملات خرد سهام نیز با افزایش 41 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 10 هزار و 772 میلیارد تومان رسید که بالاترین رقم در 5 هفته اخیر است.

عرضه و تقاضای بازار

در پایان معاملات سه‌شنبه، 66 نماد صف خرید داشتند و 8 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید در پایان معاملات به 899 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز در زمان بسته شدن معاملات 22 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد انتخاب (گروه انتخاب الکترونیک آرمان) با صف خرید 120 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از انتخاب، نمادهای تاپیکو (شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین) و ذوب (شرکت ذوب آهن اصفهان) بیشترین صف خرید را داشتند.

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد وآذر اختصاص داشت که ارزش صف فروش آن 18 میلیارد تومان بود. پس از وآذر، نمادهای داسوه، پدرخش، کیا و ثالوند بیشترین صف فروش را داشتند.

بورس در یک نگاه 2 اسفند

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر