دلیل استقبال ۸۸ هزار واحدی بورس از پزشکیان چه بود؟

انتخابات ریاست‌جمهوری به پایان رسید و مسعود پزشکیان رئیس دولت چهاردم شد. بازار سهام نیز به این اتفاق واکنش سبزی داد و شاخص‌های بورسی جهش بزرگی پیدا کردند.

به گزارش اکونگار به نقل از تجارت نیوز، معاملات بورس امروز تحت تاثیر انتخاب مسعود پزشکیان به ریاست دولت چهاردم بسته شد و به این ترتیب، حدود 90 درصد از نمادهای بازار سهام رشد کردند. این موضوع جهش چشمگیری در شاخص‌های بورسی رقم زد؛ به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با رشد 88 هزار و 179 واحدی که معادل 4.2 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس، شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 188 هزار واحدی ایستاد.

پیش‌بینی شاخص‌های بورسی در هفته پیش رو

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز افزایش پیدا کرده است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 23 هزار و 55 واحد که معادل 3.42 درصد این شاخص است افزایش ارتفاع داد و به سطح 698 هزار واحد رسید.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 7.9 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را 6 هزار و 96 میلیارد تومان نشان می‌دهد. همچنین باید گفت در بورس امروز گروه صندوق‌های اهرمی و سهامی بیش از سایر رقبا افزایش قیمت پیدا کردند.

16 تیر

 

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، برخلاف روزهای معاملاتی گذشته، امروز مثبت بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود بیشتر از 2.2 همت پول حقیقی به بازار سهام تزریق شده است. موضوع دیگری که باید گفت اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش حدود 63 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است. 

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم فزر، وبانک و فملی بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، شستا و حفارس به‌ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فملی نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های فولاد، بوعلی و وامید تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های ثمسکن، فملی و کگل ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای فاسمین، قزوین و کخاک خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های شپدیس، بمپنا و وغدیر رقم خورد. همچنین امید در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد خراسان بود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد