شناسه خبر: ۱۷۳۱
لینک کوتاه کپی شد

تغییر کوچک شاخص‌های بورس / افزایش هزار و 556 واحدی شاخص کل

در آخرین روز معاملاتی هفته، نمادهای کگل، فولاد و فملی بیشترین اثر مثبت را بر شاخص داشتند و فارس برای دومین روز متوالی بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص گذاشت.

تغییر کوچک شاخص‌های بورس / افزایش هزار و 556 واحدی شاخص کل

به گزارش اکونگار به نقل از اقتصادنیوز؛ امروز چهارشنبه نوزدهم بهمن ماه در معاملات بورس تهران شاخص کل با افزایش هزار و 556 واحدی نسبت به روز کاری قبل تا سطح یک میلیون و 558 هزار و 82 واحد بالا آمد. 

شاخص کل هم وزن نیز با رشد هزار و 97 واحدی در رقم 485 هزار و 566 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش 67 واحدی در سطح 20 هزار و 279 واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن فرابورس نیز 379 واحد رشد کرد و به رقم 86 هزار و 774 واحد رسیده است. 

در پایان معاملات ‌روز چهارشنبه، 300 نماد رشد قیمت داشتند و 345 نماد کاهش قیمت داشتند. به عبارت دیگر، 47 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 53 درصد بازار افت قیمت داشتند.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز بزرگان بازار بیشترین اثر را بر شاخص‌ کل داشتند. نمادهای کگل، فملی و فولاد بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای فارس، شپنا و پارسان بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند. فارس برای دومین روز متوالی بیشتر اثر کاهنده را بر شاخص کل بورس داشت. 

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، آریا و وهور بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل  فرابورس  گذاشتند و نمادهای دی، شراز و شاوان بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نیز اردستان بیشترین تراکنش را داشت و خگستر و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز نمادهای فروژ، ثجنوب و دی پرتراکنش‌ترین نمادها بودند.

ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات خرد سهام به رقم 4 هزار و 568 میلیارد تومان رسید. اردستان بیشترین ارزش معاملات بازار را داشت و پس از اردستان، خگستر، ذوب و خبهمن در رتبه‌های بعدی قرار داشتند. بیشترین حجم معاملات بازار نیز به نماد دی (بانک  دی) اختصاص داشت. 

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات چهارشنبه، 87 نماد صف خرید داشتند و 54 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید با افت 26 درصدی به 246 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز 16 درصد کاهش یافت و 422 میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات نماد اردستان (شرکت سیمان اردستان) با صف خرید 15 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از اردستان، نمادهای بشهاب (شرکت لامپ پارس شهاب) و غدیس (شرکت پاکدیس) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد غالبر اختصاص داشت که ارزش صف فروش آن 9 میلیارد تومان بود. پس از غالبر، نمادهای آباد، پارتا، قشهد و فمراد بیشترین صف فروش را داشتند.

بورس در یک نگاه 19 بهمن

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر