بررسی وضعیت تالار شیشه‌ای در هفته‌ای که گذشت

در هفته ای که گذشت، بورس تهران با شدت فشار عرضه مواجه بود. در این هفته شاخص های بورسی نزول پیدا کرد.

به گزارش اکونگار، به نقل از تجارت‌نیوز، بازار سهام در دو هفته گذشته با افزایش عرضه و کاهش ارزش معاملات روبه‌رو شد و همین موضوع شاخص‌های بورسی را وارد روند نزولی کرد. به طوری که هر دو نماگر بورس در پنج روز کاری این هفته کاهش ارتفاع داشتند.

مجلس به دنبال کمک بیشتر به بازار سرمایه؟

نگاهی به روند معاملات این هفته نشان می‌دهد شاخص کل بورس طی این پنج روز معاملاتی با کاهش 1.7 درصدی از تراز دو میلیون و 303 هزار واحد در پایان بورس هفته گذشته به دو میلیون و 264 هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز 1.69 درصد کاهش ارتفاع داد و از 763 هزار واحد به 750 هزار واحد رسیده است.

همچنین لازم به ذکر است بازار سهام طی این هفته به طور میانگین هفت میلیارد و 160 میلیون برگه سهم حجم خورد و ارزشی معادل سه هزار و 138 میلیارد تومان رقم زد. تراز پول حقیقی نیز در هفته دوم اردیبهشت منفی بود؛ به طوری که طی پنج روز کاری 648 میلیارد تومان پول از بازار سهام خارج شده است.

بورس هفته دوم اردیبهشت در یک نگاه

بررسی معاملات بازار سهام در این هفته نشان می‌دهد، شاخص کل در روز ابتدایی هفته با رشد حداقلی کار خود را آغاز کرد. شاخص هم‌وزن نیز در این روز حدود 0.17 درصد افزایش ارتفاع داد. در یکشنبه اما فشار عرضه بالا گرفت و هر دو نماگر بورس نزولی بودند. به طوری که شاخص کل 0.87 درصد و شاخص هم‌وزن 0.98 درصد پایین آمدند.

معاملات دوشنبه نیز در همین جهت بود اما نزول شاخص‌ها با شدت کمتری اتفاق افتاد. به طوری که شاخص کل 0.16 درصد و شاخص هم‌وزن 0.09 درصد پایین آمدند. همچنین معاملات سه‌شنبه نیز به طوری بسته شد که شاخص کل و شاخص هم‌وزن به ترتیب 0.54 درصد و 0.8 درصد کاهش داشتند. در روز پایانی هفته اما مسیر شاخص‌ کل و هم‌وزن جدا شد؛ به نحوی که شاخص کل 0.17 درصد افزایش و شاخص‌ هم‌وزن 0.01 درصد افزایش داشتند.

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان