شناسه خبر: ۱۱۴۳
لینک کوتاه کپی شد

حال و روز بد بورس تهران ادامه دارد / کاهش ۳۴ هزار واحدی شاخص بورس

در ادامه روند نزولی در بازار سرمایه، شاخص کل بورس بیش از ۳۴ هزار واحد کاهش یافت و شاخص کل فرابورس نیز به کانال ۲۰ هزار واحد برگشت.

حال و روز بد بورس تهران ادامه دارد / کاهش ۳۴ هزار واحدی شاخص بورس

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا؛ شاخص کل بورس امروز با ۳۴ هزار و ۹۱ واحد سقوط تا رقم یک میلیون و ۶۱۱ هزار واحد کاهش یافت. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۱۰ هزار و ۵۰۱ واحد کاهش یافت و به رقم ۵۱۲ هزار و ۴۹۱ واحد رسید. در این بازار ۶۸۱ هزار معامله به ارزش ۷۶ هزار و ۴۲ میلیارد ریال انجام شد.

۸۳ درصد نمادهای بورسی منفی و تنها ۱۷ درصد نمادهای این بازار مثبت بودند که در این میان ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

عقب‌گرد فرابورس به کانال ۲۰ هزار واحد

شاخص کل فرابورس نیز امروز با ۲۹۲ واحد کاهش دوباره به کانال ۲۰ هزار واحد عقب‌گرد کرد و در رقم ۲۰ هزار و ۹۸۰ واحد ایستاد. در این بازار ۴۷۷ هزار معامله به ارزش ۱۴۸ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال انجام شد.

۲۸ درصد نمادها در این بازار مثبت و ۷۲ درصد منفی بودند و بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس و سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر