شناسه خبر: ۹۴۲
لینک کوتاه کپی شد

فروش فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی فاقد مجوز در فروشگاه‌های اینترنتی ممنوع شد

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: فروش فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی فاقد مجوز در فروشگاه‌های اینترنتی ممنوع است.

به گزارش اکونگار به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ علی‌اصغر اسماعیل‌زاده با بیان اینکه تخلفات زیادی در این حوزه و در فضایغیرقانونی بودن فروش فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی فاقد مجوز در فروشگاه‌های اینترنتی مجازی صورت می گیرد افزود: حوزه مدیریت نظارت بر موادغذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری پلیس فتا، سازمان نظام پزشکی و دستگاه قضایی پیگیر موارد تخلف در حوزه سلامت مردم است ، اما باید ابتدا طرح شکایت از سوی مردم صورت بگیرد تا اقدام لازم برای رسیدگی به موضوع و برخورد با فرد یا افراد متخلف انجام شود.

او با بیان اینکه مدیریت فضای مجازی باید توسط نیرو‌های متخصص این حوزه انجام شود گفت: از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همچنین اصحاب رسانه می‌خواهیم که رصد فعالیت‌ها و اقداماتی که در حوزه فضای مجازی در زمینه‌های مختلف را داشته باشند و نتیجه گزارش‌ها و شکایات دریافتی را در اختیار معاونت غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دهند تا این حوزه مدیریت نظارت بر موادغذایی، آرایشی و بهداشتی این معاونت پیگیری لازم و به موقع را طبق اسناد و مدارک موجود و معتبر داشته باشند.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به معضل دیگر حوزه موادغذایی، آرایشی و بهداشتی تهیه و توزیع انواع پودر‌ها و دارو‌های دست‌ساز عطاری‌ها است افزود: تولید و عرضه هرنوع پودر و داروی دست‌ساز توسط افراد غیرمتخصص ممنوع است.

اسماعیل زاده با اشاره به اینکه ۵۰ درصد عطاری‌ها فاقد پروانه هستند، گفت: بیش از ۱۳۰۰ عطاری پروانه‌دار در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند و همین تعداد هم بدون پروانه کار می‌کنند و عمده تخلفات صورت گرفته در تهیه و توزیع انواع پودر‌ها و دارو‌های دست‌ساز عطاری‌ها مربوط به موارد فاقد پروانه بوده است.

او با تأکید بر اینکه بازدید‌های مستمر ما از عطاری‌ها با همکاری اتاق اصناف، سازمان صمت، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی صورت می گیرد افزود: در این بازدید‌های مشترک تخلفات بسیارزیادی به‌خصوص از واحد‌های فاقد مجوز فعالیت مشاهده شد که با متخلفان طبق قانون برخورد شده است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد پل ارتباطی مردم با معاونت غذاودارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد را شماره ۳ رقمی ۱۹۰ اعلام کرد و گفت: از مردم می‌خواهیم که هر نوع شکایتی در فضا‌های حقیقی و مجازی در حوزه غذاودارو دارند به کارشناسان مستقر در پشت خطوط این سامانه منتقل کنند تا رسیدگی لازم انجام شود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر