تهدید سازمان حمایت علیه افزایش قیمت مواد شوینده

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت، گفت: هرگونه افزایش قیمت مواد شوینده بیش از ۱۵ درصد که در فروردین‌ سال جاری به تصویب ستاد تنظیم بازار رسید، وجاهت قانونی ندارد و تخلف محسوب می شود.

به گزارش اکونگار به نقل از فارس؛ رضا محسنی،  مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی سازمان حمایت، ضمن تاکید بر ضرورت رعایت ضوابط و ابلاغیه‌های‌ سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده درخصوص قیمت کالاهای عرضه‌شده‌، گفت: هر‌گونه افزایش قیمت مواد شوینده بیش از 15 درصد که در فروردین‌ سال جاری به تصویب ستاد تنظیم بازار رسیده است وجهات قانونی نداشته و تخلف محسوب می‌شود.

او با اشاره به مطالب اعلام شده از سوی دبیر سابق انجمن صنایع شوینده بهداشتی و آرایش ایرانی مبنی بر افزایش 25 درصدی قیمت مواد شوینده در خرداد ماه سال جاری افزود: طی مکاتبه‌ای با رئیس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران، عنوان شده است که با توجه به رشد هزینه‌های تولید به ویژه افزایش قیمت مواد اولیه و غیره، افزایش قیمت اقلام مذکور در فروردین‌ سال جاری و پس از تایید ستاد تنظیم بازار به میزان 15 درصد تصویب و به واحدهای تولیدی اعلام شده است.

مدیر‌کل نظارت بر محصولات بهداشتی، غذایی و دارویی این سازمان اظهار داشت: هرگونه افزایش قیمت بیش از میزان اعلامی (15 درصد) مورد تایید این سازمان نیست و در صورت اعمال قیمت بیش از میزان مذکور تخلف محسوب می‌شود.

محسنی بر ضرورت ارسال فهرست واحدهای تولیدی که قیمت محصولات آنها از خرداد ماه سال جاری افزایش 25 درصدی داشته است تأکید کرد و گفت: از انجمن خواسته شده است فهرست واحدهای مذکور حداکثر ظرف مدت 48 ساعت جهت بررسی و اقدام به سازمان حمایت اعلام شود.

پیش از این یکی از اعضای انجمن تولیدکنندگان پودر شوینده گفته بود ‌مصوبه افزایش قیمت در سال جاری مربوط به خردادماه است که براساس آن قیمت محصولات شوینده تا 25 درصد افزایش پیدا کرده بود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد