رشد سود خالص هلدینگ انرژی شستا در شش ماهه ۱۴۰۲

سود خالص هلدینگ انرژی شستا در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۲۹ درصد رشد به عدد ۲۶۴ میلیارد تومان رسید.

به گزارش اکونگار به نقل از شستارسانه؛ جلسه ارزیابی عملکرد شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲ شرکت مدیریت توسعه انرژی تأمین با حضور عارف نوروزی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی و جمعی از معاونین و مدیران ارشد شستا و هلدینگ انرژی در محل سالن جلسات شستا برگزار شد.

عارف نوروزی، سرپرست شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی ضمن استماع گزارش عملکرد هلدینگ انرژی شستا گفت: یکی از چالش های مهم پیش روی نیروگاه‌ها موضوع وصول مطالبات از وزارت نیرو می باشد و با توجه به اینکه این چالش در هلدینگ انرژی نیز وجود دارد، باید پیگیری جدی برای وصول مطالبات معوق این شرکت صورت گیرد.

او با تاکید بر اینکه تکالیف مجمع باید با دقت و جدیت بیشتری مورد پیگیری قرار گیرد، افزود: مشکلات بیان شده در خصوص هلدینگ انرژی باید با تلاش مضاعفی برطرف شود تا سال آینده این مسائل و مشکلات تکرار نشود.

نوروزی همچنین با اشاره به لزوم ارائه گزارش از آخرین وضعیت پروژه های سنواتی هلدینگ انرژی، ادامه داد: انتظارات از مجموعه هلدینگ انرژی زیاد است از این رو انتظار می رود مسائل به ترتیب اولویت حل و فصل شوند، در همین زمینه ضمن بررسی و پیگیری پرونده‌های حقوقی، گزارشی از آخرین وضعیت این پرونده‌ها همراه با جزئیات به شستا ارسال شود.

در ابتدای این نشست ابوالقاسم احمدی مهر، مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه انرژی تأمین با ارائه گزارشی از فعالیت‌های هلدینگ در شش ماه نخست سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ اظهار کرد: در حال حاضر هلدینگ انرژی شستا بیش از ۳/۳ درصد از ظرفیت نامی کشور، برق تولید می‌کند و با انجام تعمیرات اساسی در سال گذشته، این هلدنیگ موفق شد در شش ماهه نخست سال، بیش از ۷ میلیون مگاوات ساعت برق همزمان با شروع پیک مصرف تولید کند.

او ادامه داد: هلدینگ انرژی شستا با ۵ شرکت مدیریتی و ۳ شرکت غیرمدیریتی که ۱۰۰% پرتفوی آن نیز غیربورسی است، توانسته در دوره شش ماهه نخست۱۴۰۲، میزان ۶۵۰ میلیار تومان درآمد عملیاتی (فروش) را محقق کند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۰ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل هلدینگ انرژی شستا افزود: همچنین این شرکت در دوره مذکور با رشد ۷۵ درصدی ۳۲۰ میلیارد تومان سود عملیاتی را محقق کرده است. همچنین سود خالص هلدینگ انرژی نیز با افزایش ۱۲۹ درصدی به رقم ۲۶۴ میلیارد تومان رسیده است.

احمدی مهر همچنین در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های در دست احداث این شرکت گفت: در شش ماهه گذشته موفق به تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز پروژه ها از طرق مختلف همچون فروش اوراق بدهی، تسهیلات بانکی شدیم؛ در این راستا امیدوار هستیم که بزودی شاهد افتتاح فاز نخست پروژه آب شیرین کن کرگان به میزان ۵ هزار متر مکعب در شبانه روز باشیم. البته در تلاش هستیم با تأمین مالی از طریق تسهیلات بانکی، فاز دوم نیروگاه ۱۲ مگاواتی گرمسار نیز در سال آینده به بهره برداری برسد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه