اعلام محل افزایش سرمایه نیان الکترونیک

شرکت نیان الکترونیک در نظر دارد سرمایه خود را ۴۳۵ درصد افزایش دهد.

به گزارش اکونگار به نقل از بورس نیوز؛ این افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی انجام می شود. بدین ترتیب سرمایه شرکت نیان الکترونیک از ۲۶۶,۹۳۰ میلیون ریال به ۱,۴۲۷,۳۵۷ میلیون ریال افزایش خواهد یافت.

نیان الکترونیک که در زمینه فروش انواع منبع تغذیه مخابراتی، انواع باتری و اینورتر فعال است، در سال جاری بسیار خوش درخشیده و توانسته درآمد خود را طی ۷ ماه نخست سال جاری به مبلغ ۷،۱۷۰،۶۴۳ میلیون ریال افزایش دهد که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۳ برابر و نیم بیشتر شده است. 

بیشترین درآمد شرکت از فروش منبع تغذیه مخابراتی است که در ۷ ماه منتهی به پایان مهرماه، مقدار فروش شرکت ۱۵۸۷ دستگاه بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹۵ درصد بیشتر شده است. از طرف دیگر نرخ فروش هر دستگاه نیز به ۳،۱۰۷،۸۶۰،۷۴۴ ریال افزایش یافته که نسبت به دوره مشابه ۷۲درصد گران‌تر شده است. این دو فاکتور سبب شده تا درآمد شرکت از فروش محصولات و خدمات در ۷ ماه نخست سال جاری نسبت به سال ماقبل ۲۸۲ درصد افزایش یابد. 

از طرف دیگر فروش صادراتی شرکت نیز در سال جاری با رشد قابل توجهی همراه شده است. مبلغ فروش صادراتی شرکت در سال جاری ۱۷۸ برابر مدت مشابه سال قبل شده است. 

این شرکت در آبان ماه پروژه خط تولید موتور درایو یکپارچه پربازده با طرفیت ۱۰۰،۰۰۰ دستگاه در سال را به بهره برداری رسانده است. 

با اجرای این پروژه، موتور – درایو (اینورتر) یکپارچه پربازده به عنوان محصولی فناورانه و نوآورانه به سبد محصولات High tech شرکت نیان الکترونیک با ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰،۰۰۰دستگاه در یک شیفت افزوده می‌شود.

شایان ذکر است که این محصول تولیدی تنها موتور درایو (اینورتر) یکپارچه موجود در بازار داخل با IP ۵۵، دارای قابلیت جایگزینی با موتور‌های فرسوده پر مصرف قبلی و با بالاترین رده مصرف انرژی A+ است. با توجه به زیر ساخت تعبیه شده پیش بینی می‌شود که ۳،۰۰۰،۰۰۰ میلیون ریال تا انتهای سال ۱۴۰۲ و ۷،۰۰۰،۰۰۰ میلیون ریال در سال اول بهره برداری از محل فروش انواع توان‌های این محصول به فروش این شرکت اضافه شود. 

از طرف دیگر این شرکت با استناد به اهمیت این پروژه در حال ایجاد زیر ساخت‌های توسعه‌ای برای افزایش ظرفیت تولید سالیانه از ۱۰۰،۰۰۰ دستگاه به ۴۰۰،۰۰۰ دستگاه در سال محل شهرک صنعتی چناران با قابلیت دریافت معافیت مالیاتی مناطق کمتر توسعه یافته است. 

بدین ترتیب پیش بینی می‌شود شرکت در مسیر رشد سودآوری قرار دارد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه