ورود آسیاتک با دستاورد ویژه به «هفته ایران دیجیتال»

مجموعه انتقال داده‌های آسیاتک با حضور در همایش «هفته ایران دیجیتال» جدیدترین دستاورد‌های خود در زمینه توسعه زیرساخت و تسهیل امکان دسترسی خانوار‌های ایرانی به اینترنت پر سرعت مبتنی بر فیبر نوری (FTTH) را ارائه کرد.

به گزارش اکونگار به نقل از بورس نیوز؛ مجموعه انتقال داده‌های آسیاتک به‌عنوان حامی در رویداد «هفته ایران دیجیتال» که نهم و دهم آبان برگزار شد، حضور پیدا کرد.

آسیاتک همچنین در حاشیه این رویداد که با محور معرفی فناوری‌های نوین ارتباطی و توسعه شهر هوشمند برگزار شد، فعالیت‌ها و اقدامات خود در زمینه توسعه زیرساخت و تسهیل امکان دسترسی خانوار‌های ایرانی به اینترنت پر سرعت فیبر نوری (FTTH)، ارائه راهکار‌های متنوع ارتباطی سازمانی و خانگی‌اش را به اهالی این صنعت معرفی کرد. 

برنامه‌های آسیاتک برای FTT-۵G در ایران

محمدعلی یوسفی‌زاده، مدیرعامل آسیاتک با حضور در پنلی که روز نخست این رویداد درباره سیاست‌های اقتصادی حاکم بر اینترنت و شبکه ملی اطلاعات در ایران برگزار شد، گفت: فیبرنوری درخواست‌کننده زیادی در همه شهر‌ها دارد، اما زمان‌بری تحویل آن با سرویسی همچون LTE در اپراتور‌ها قابل قیاس نیست.

علاوه بر این، رضا فهیمی، معاون فنی آسیاتک نیز در روز دوم همایش «هفته ایران دیجیتال» درباره فناوری FTT-۵G به‌عنوان یکی از دستاورد‌های تیم R&D این شرکت سخنرانی کرد و این فناوری را راهکار تسریع دسترسی خانوار‌های ایرانی به شبکه فیبر نوری دانست.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه