مالیات سود نیروگاه زاگرس را بلعید

با بررسی گزارش فصلی شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر، شاهد افزایش 153 درصدی مالیات سال جاری این شرکت هستیم که باعث شده است سود عملیاتی این شرکت به شدت کاهش یابد.

به گزارش اکونگار، شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر بیش از یک دهه فعالیت جدی در صنعت برق کشور، با هدف اصلی تولید و فروش انرژی برق به اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل و یا خارج از کشور فعالیت خود را آغاز کرده است.

این شرکت همانند سایر شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه، در راستای شفاف‌سازی عملکرد خود، صورت‌های مالی و اطلاعات مرتبط را در کدال منتشر کرده است. بررسی صورت‌های مالی منتشر شده در کدال منتهی به ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ توسط شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر نشان می‌دهد که افزایش مالیات ۱۵۳درصدی سود عملیاتی این شرکت را بلعیده است.

بررسی صورت‌های مالی منتشر شده در کدال نشان می‌دهد که شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر در 3 ماهه نخست سال جاری توانست حدود 186 میلیارد تومان از فروش و ارائه آمادگی نیروگاه، انرژی نیروگاه، فروش انرژی در بورس انرژی، فروش انرژی خورشیدی و فروش قراردادهای دو جانبه درآمد کسب کند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 58 درصد رشد داشته است. پس از کسر هزینه بهای تمام شده درآمدها، سود ناخالص 57 میلیارد تومانی برای بزاگرس رقم خورد که رشد 80 درصدی را در فصل بهار گزارش می‌کند.

 

دیدگاه