ثبت رکورد جدید تولید برق در نیروگاه بندرعباس

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس گفت: این نیروگاه در اوج بار مصرف پیک تابستان امسال با تولید یک هزار و ۵۰ مگاوات ‌ساعت انرژی توانست پس از طی چند سال رکورد جدیدی در زمینه تولید برق به ثبت برساند.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق هرمزگان؛ داریوش محمودی، مدیرعامل نیروگاه بندرعباس گفت: این میزان انرژی تولیدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد رشد داشته است.

او با اشاره به اینکه این مجموعه به عنوان بزرگترین نیروگاه جنوب‌شرق کشور درحال فعالیت است، بیان کرد: هم‌اکنون تولید نیروگاه بندرعباس به طور متوسط روزانه به ۲۴ هزار مگاوات‌ساعت رسیده و به میزان ۳۶ درصد از مصرف برق استان هرمزگان را تولید می‌کند.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس، باتوجه به افزایش ۲۰ درصدی تولید برق در ماه‌های تیرماه و مردادماه امسال اظهار کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مگاوات ساعت انرژی در این نیروگاه تولید شده و ضریب خروج اضطراری واحدها نیز کاهش ۱۶ درصدی را نشان می‌دهد.

محمودی ابراز امیدواری کرد: با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی متخصصان این نیروگاه و اتکا به خودباوری، روند حداکثری تولید برق ادامه خواهدداشت.

او خاطرنشان کرد: باتوجه به سراسری بودن شبکه برق کشور، به‌طور قطع مدیریت مصرف از سوی مشترکان، سبب آرامش خاطر تمام هموطنان به‌ویژه ساکنان استان‌های گرمسیر جنوبی کشور خواهد شد.

نیروگاه بندرعباس با چهار واحد بخاری و ۲ واحد گازی با ظرفیت هزار و ۳۲۰ مگاوات به‌عنوان بزرگ‌ترین نیروگاه جنوب‌شرق کشور، نقش بسزایی در پایداری شبکه برق سراسری و تامین برق استان هرمزگان دارد.

دیدگاه