شناسه خبر: ۹۲۶
لینک کوتاه کپی شد

سامانه «تسویه یار» باهمکاری بانک ملت و سمات راه‌اندازی شد

سامانه تسویه یار بانک ملت با حضور مدیران ارشد این بانک و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران ( سمات) به صورت رسمی رونمایی شد.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی بانک ملت، این سامانه با هدف تسهیل در تسویه روزانه معاملات کارگزاران بورسی نزد شرکت سمات در این بانک راه‌اندازی شده است.

رضا دولت‌آبادی، مدیرعامل بانک ملت در مراسم رونمایی از سامانه تسویه یار با اظهار خرسندی از راه‌اندازی این خدمت به عنوان یک خدمت بسیار مهم، اظهار کرد: با وجود اینکه بانک ملت در اکثر زمینه‌ها پیشتاز بوده اما در این بخش غفلت شده و راه‌اندازی این خدمت تاکنون به تاخیر افتاده است.

او افزود: خوشبختانه با تعامل میان بانک ملت و شرکت سمات، امروز شاهد رونمایی از سامانه تسویه یار هستیم. به گفته وی اکنون که بانک ملت به بزرگ‌ترین بانک کشور تبدیل شده است باید خدمات خاص و ویژه‌ای را ارائه کند و اول بودن صرفا نباید در آمار و ارقام باقی بماند و این بانک در خدمات خاص و ویژه هم پیشتاز خواهد بود.

دولت آبادی از تمرکز بانک ملت روی حوزه بازار سرمایه خبر داد و گفت: درصددیم که ارتباط بیشتری بین بازار پول و سرمایه ایجاد شود و با توجه به زیرساخت‌های خوب بانک، خدمات ویژه و جدیدی را به فعالان این بازارها ارائه کنیم.

به گفته دولت‌آبادی، امنیت، سرعت و دقت در تسویه معاملات روزانه کارگزاران بورسی، تکمیل زنجیره مالی کارگزاران بورس در بازار سرمایه، افزایش سهم‌درصد بانک ملت از بازار سرمایه، تمرکز حساب‌های کارگزاران کنونی بانک ملت، امکان ملحق شدن کارگزاران بورسی جدید به بانک ملت و مدیریت زمان محدود تسویه برای شرکت‌های کارگزاری، از اهداف راه‌اندازی تسویه یار در این بانک است.

او با قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران در بانک ملت و شرکت سمات بابت طراحی و راه‌اندازی سامانه تسویه یار در مدتی کوتاه، اظهار امیدواری کرد که در آینده شاهد رونمایی از خدمات جدیدی در بازار سرمایه باشیم.

محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران (سمات) نیز در سخنانی با اظهار خرسندی از همکاری با بانک ملت در این پروژه، بیان کرد: مهم‌ترین وظیفه سمات، تسویه روزانه معاملات است که ریسک بزرگی را برای سهامداران و بازار سرمایه به همراه دارد که خوشبختانه سامانه تسویه یار وارد زنجیره خدمات بانک ملت شده و بار سنگینی از دوش سمات برداشته شده است.

او با اشاره به پررنگ شدن همکاری بانک ملت و شرکت سمات از زمان روی کار آمدن مدیرعامل جدید در این بانک، رونمایی از تسویه یار را نخستین نتیجه جلسات مشترک بین دو مجموعه عنوان و اظهار امیدواری کرد که دو مجموعه بتوانند همکاری‌های بیشتری را به‌ویژه در زمینه توثیق هوشمند داشته باشند و ذی‌نفعان بازار پول و سرمایه از منافع این همکاری‌ها بهره‌مند شوند.

مدیرعامل سمات با تاکید بر این نکته که کارگزاری‌های زیادی با راه‌اندازی سامانه تسویه یار، به سمت بانک ملت خواهند آمد، این سامانه را باعث تکمیل شدن چرخه خدمات این بانک در بازار سرمایه دانست و افزود: از مدت‌ها پیش مشتاق این همکاری بودیم که خوشبختانه پس از دستور مدیرعامل بانک، در مدت کوتاهی محقق شد.

ابوترابی، نایب رئیس هیات‌مدیره و قائم‌مقام مدیرعامل سمات نیز با بیان این نکته که ۴۵ کارگزاری از ۱۰۸ کارگزاری موجود، از سامانه تسویه یار استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این سامانه از سوی بانک ملت که سابقه خوبی در بورس و بورس کالا دارد، ۶۳ کارگزاری باقیمانده به سمت این بانک سوق داده خواهند شد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر