شناسه خبر: ۹۲۴
لینک کوتاه کپی شد

بانک ایران زمین ۹۸‌ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است

صنعت کشور در دو، سه سال گذشته بابت اعمال تحریم‌های ظالمانه دچار ضرر‌‌‌هایی شد که بخشی از این تاثیرات در بخش خصوصی منجر به تعدیل نیرو شد، مساله‌ای که نقش بانک‌ها را در حمایت از واحد‌‌‌های تولیدی دوچندان کرد، بانک ایران‌زمین در سال ۱۴۰۰ حضور قابل‌توجهی در پشتیبانی از بخش‌‌‌های اقتصادی داشت.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، در حالی که برخی قطب‌‌‌های اقتصاد کشور در سال قبل روند کاهشی داشتند و با افول همراه بودند حمایت بانک‌ها از ارکان اقتصادی کشور مانع از اتفاقات بدتر شد.

به عنوان مثال بخش کشاورزی در سال قبل با رشد منفی ۳‌/۷ درصدی همراه بود که با توجه به اثرگذاری این بخش در تولید ناخالص داخلی می‌توانست تبعات زیادی برای کشور به همراه داشته باشد.

به طور کلی اثرگذاری دو بخش کشاورزی و خدمات در رشد اقتصادی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و البته با توجه به طرح‌‌‌هایی مانند نهضت ملی مسکن و رشد و توسعه شرکت‌های تولیدی که در چند سال گذشته همواره مورد نظر بوده و رهبری انقلاب در نام‌گذاری سال‌های اخیر تاکید ویژه‌‌‌ای روی این مساله دارند بخش‌‌‌های مسکن، صنعت و بازرگانی نیز دارای ضریب نفوذ بسیار بالایی هستند.

طی چند سال گذشته اگرچه برخی رئوس اقتصادی با بحران ناشی از اثرگذاری تحریم‌ها روبه‌رو بودند، اما مدیران این بخش‌‌‌ها همواره حمایت نظام بانکی را برای پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در کنار خود داشتند. 

بانک ایران زمین در راستای حمایت از بخش تولید و همراهی با سنگر اقتصاد مقاومتی در سال ۱۴۰۰ به ۵ بخش اقتصادی کشور بیش از ۹۸‌ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد که از این مقدار بخش خدمات با ۴۵‌ هزار و ۸۷۳‌ میلیارد ریال تسهیلات بیشترین سهم را داشت.

بخش صنعت نیز ۲۵ هزار و۸۸۳ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرد. بانک ایران‌زمین به دو بخش مسکن و بازرگانی در مجموع ۲۲ هزار و ۸۵۱ میلیارد ریال تسهیلات داد و سهم بخش کشاورزی از تسهیلات ۹۸‌هزار میلیاردی این بانک بیش از ۳ هزار و ۸۶۱ میلیارد ریال بود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر