طرح نهضت ملی مسکن در اولویت بانک ملی

یکی از وعده‌های دولت سیزدهم ساخت ۴ میلیون مسکن در طول مدت ۴ سال است و بانک ملی ایران در این راستا با تلاش‌های گسترده و عزم جدی به منظور خانه‌‌‌دار شدن مردم و تحقق اهداف دولت در بخش مسکن با تامین مالی برای ساخت پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور و پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به تمامی رسالت و تعهدات خود تاکنون عمل کرده است.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران؛ با تشکیل ستاد جهش تولید مسکن در بانک تحقق اهداف دولت در بخش مسکن تسریع و تسهیل یافت. از این رو آمار و ارقام در بخش مسکن بانک ملی ایران نشان می‌‌‌دهد این بانک در گذشته با انعقاد قرارداد برای ساخت ۴۲‌هزار و ۹۶۴ واحد مسکونی مبلغی به ارزش ۷۱‌ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

افزون براین، به تازگی و در هفته‌های اخیردر این بانک برای تامین مالی ساخت ۵۸‌ هزار و ۳۸۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن جدید در قالب ۸ پروژه با ادارات کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شرکت عمران شهرهای جدید، قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و استانداران در استان‌های تهران، قم، فارس، خراسان رضوی، البرز، کرمانشاه، کردستان و یزد، قرارداد منعقد شده است.

از سوی دیگر این بانک از ابتدای طرح پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به ۵۱‌ هزار و ۷۳۴ متقاضی بالغ بر ۳۰‌ هزار و ۵۹۲ میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده است.

به گفته مسوولان دولت سیزدهم، بانک ملی ایران به دلیل عملکرد سازنده و موثر در پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن و اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن، شایسته تقدیر است. گفتنی است، در روزهای اخیر و به تازگی نیز مدیران ارشد بانک ملی ایران تاکید کردند: در صورت تقویت و پشتیبانی منابع مالی، این بانک می‌تواند در پیشبرد این طرح عظیم بسیار تاثیرگذارتر و قدرتمندتر از قبل عمل کند.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه