رشد ارزش دارایی صندوق گنجینه آینده روشن

معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده از افزایش سقف صندوق گنجینه آینده روشن به ۲ میلیارد واحد قابل معامله خبر داد و گفت: ارزش دارایی صندوق گنجینه آینده روشن که با نماد «صایند» در تمامی سامانه‌‌‌های معاملاتی قابل معامله است، در مدت زمان کمتر از ۵ ماه از ۵۰۰ میلیارد ریال به بیش از ۱۳۷۰۰ میلیارد ریال که بیش از ۲۷۵۰ ‌درصد است، افزایش یافته است.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ این رشد چشمگیر در بازار سرمایه به‌‌‌ویژه در مقایسه با صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت قابل معامله کم سابقه بوده است، ضمن اینکه طی ۵۰ روز اخیر تعداد واحدهای این صندوق از یک میلیارد واحد قابل معامله به ۲ میلیارد واحد افزایش داشته است.

جلال سیدی، معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده علت رشد صندوق صایند را بازدهی عالی، نقدشوندگی بسیار بالا و وجود تیم‌‌‌های متخصص تحلیلی و سرمایه‌گذاری جهت رصد دقیق بازارهای بدهی، سهام و بانکی و همچنین ورود و خروج به موقع در سهام خلاصه کرد و افزود: مدیر صندوق با استفاده از تحلیل‌‌‌های منسجم، رصد بازار بدهی، سهام و سپرده بانکی توانسته سرمایه‌گذاری دارایی صندوق را به نحوی مدیریت کند که از نوسانات بازار سرمایه به دور باشد و در عین حال با ارتقای سطح کیفی دارایی‌‌‌ها، بیشترین بازدهی ممکن یعنی سود موثر سالانه بیش از ۲۸‌ درصد را کسب کند.

او ادامه داد: در همین راستا باتوجه به خرید سهم‌‌‌های‌‌‌ بنیادی، ورود و خروج به موقع در بازار سرمایه، بهره‌‌‌مندی از نرخ سود مناسب سپرده‌‌‌های بانکی و خرید اوراق مشارکت پربازده، ترکیب دارایی‌‌‌های این صندوق در سهام، سپرده بانکی و اوراق مشارکت به ترتیب حدود ۲، ۴۰ و ۵۸‌ درصد است. از این رو نرخ مناسب بازدهی و نقدشوندگی بالای صندوق «صایند» از دلایل مهم جلب اعتماد و استقبال سرمایه‌گذاران بوده است.

معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده، سرمایه‌گذاری در صندوق گنجینه آینده روشن را مناسب افراد ریسک‌‌‌گریز و شرکت‌های حقوقی دارای سرمایه در گردش یا دارای منابع کوتاه‌مدت عنوان کرد و افزود: این صندوق که از نوع صندوق‌های تجمیع شونده است یعنی سود روزانه به مبلغ سرمایه‌گذاری افزوده می‌شود، دارای بازدهی بیشتر از سپرده بانکی و کمترین ریسک نسبت به دیگر صندوق‌های بازار سرمایه است. همچنین سرمایه‌گذاران می‌توانند برای سرمایه‌گذاری مجدد یا برداشت سود یا اصل مبلغ سرمایه‌گذاری، با توجه به قیمت NAV، شخصا یا با برقراری ارتباط با کارشناسان صندوق اقدام به خرید و فروش واحدهای خود کنند.

سیدی ضمن اشاره به اقدام جدید کارگزاری بانک آینده جهت حذف کارمزد معاملات نماد «صایند» گفت: در حال حاضر صایند به عنوان پربازده‌‌‌ترین صندوق با درآمد ثابت کشور و به عنوان یکی از نقدشونده‌‌‌ترین صندوق‌ها، به منظور ارائه خدمات بهتر اقدام به حذف کارمزد معاملات برای سرمایه‌گذارانی کرده که ‌‌‌از طریق درگاه کارگزاری بانک آینده اقدام به خرید و فروش واحد صندوق صایند کنند.

او خاطرنشان کرد: با توجه به ‌طی نشدن فرآیند اداری، در حال حاضر چنانچه طی معامله صایند از حساب سرمایه‌گذار مبلغی جهت کارمزد کسر شود، کارمزد مربوطه کمتر از یک ماه به حساب کاربری اشخاص واریز می‌شود، با این حال با توجه به هماهنگی که با شرکت سپرده‌‌‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه صورت گرفته است، در آینده نزدیک، به‌‌‌صورت لحظه‌ای کارمزد معاملات «صایند» که از درگاه کارگزاری بانک آینده صورت گیرد، مستقیما به حساب اشخاص عودت داده می‌شود و با این اقدام، سود اشخاصی که از درگاه کارگزاری بانک آینده اقدام به سرمایه‌گذاری در صندوق با درآمد ثابت گنجینه آینده روشن (نماد صایند) کنند، بیشتر خواهد بود.

معاون خدمات مالی کارگزاری بانک آینده، مهم‌ترین هدف تیم مدیریتی کارگزاری بانک آینده را صیانت از منافع سرمایه‌گذاران دانست و گفت: کارگزاری بانک آینده با مدیریت بهینه منابع و مدیریت اصولی ریسک توانسته به ثبات عملکرد، بازدهی تکرارپذیر صندوق‌ها و حفظ نقدشوندگی بالای آنها دست‌‌‌ یابد. وی همچنین برنامه‌‌‌های آتی کارگزاری را در زمینه توسعه فعالیت صندوق‌ها، ارائه خدمات متنوع‌‌‌ به سرمایه‌گذاران، حفظ بازدهی فعلی و افزایش آن و ارائه خدمات آموزشی در خصوص صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیان کرد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه