رقم پرداختی روزانه بیمه ایران بابت خسارت

مدیر عامل بیمه ایران از پرداخت میانگین روزانه حدود ۹۴ میلیارد تومان خسارت به مردم و زیان‌دیدگان بخش‌های صنعتی، تولیدی و خدماتی کشور توسط شرکت بیمه ایران خبر داد.

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ حسن شریفی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ایران در آستانه ۱۵ آبان - هشتاد و هشتمین سالروز‌ تاسیس شرکت سهامی ‌بیمه ایران – به تشریح جزئیات مهمی ‌از عملکرد این تنها شرکت بیمه دولتی کشور پرداخت و گفت: در هفت ماه منتهی به پایان مهر ۱۴۰۲ بیمه ایران در مجموع بیش از ۱۹۷ هزار میلیارد ریال (معادل ۱۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان) خسارت بابت جبران زیان‌های اشخاص حقیقی و حقوقی در رشته‌های آتش سوزی، درمان، عمر، انرژی، مسوولیت، مهندسی، حمل کالا، نقلیه آبی، نقلیه هوایی، شخص ثالث، بدنه، حوادث پرداخت کرده است.

مدیرعامل بیمه ایران با تاکید بر اینکه سیاست‌های کلان شرکت بر اساس پاسخگویی به نیاز‌های بیمه‌ای مردم، به ویژه رسیدگی و پرداخت با کیفیت خسارت در حداقل زمان ممکن برنامه‌ریزی شده است تا بیمه‌گذاران  با آرامش و اطمینان خاطر پوشش بیمه‌ای مناسب خود را تهیه کنند، افزود: پرداخت این مبلغ عظیم در مدتی کوتاه که به همت والای کارکنان و نمایندگان پرتلاش شبکه فروش شرکت حاصل شده است، حکایت از توانگری بالای بیمه ایران به لحاظ مالی و نیروی انسانی متعهد و متخصص دارد. 

او ادامه داد: براساس شیوه‌نامه‌ای که ابلاغ کرده‌ایم، پرداخت خسارت به موقع از سوی شعب پرداخت خسارت، یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی عملکرد مدیران و امتیازدهی به شعب بیمه ایران در سراسر کشور است.

شریفی تصریح کرد: همان طور که گفتم سیاست راهبردی شرکت بیمه ایران «پرداخت به موقع و با کیفیت خسارت و ارائه خدمات متنوع بیمه‌ای» به مردم است و با همین رویکرد سامانه برخط بیمه‌های درمان را هم راه‌اندازی کردیم.

در مورد بیمه‌نامه‌های اتومبیل هم دعوت می‌کنم مردم و بیمه‌گذاران با مراجعه به «سامانه بیمه ایران من» از مزایا و لذت خدمات غیرحضوری شرکت بیمه ایران بهره‌مند شوند.

رئیس هیات مدیره بیمه ایران، با اشاره به رشد شاخص‌های عمده اقتصادی در بیمه ایران، اضافه کرد: در هفت ماهه امسال با تولید بیش از ۳۴۹ هزار و ۵۶۴ میلیارد ریال حق بیمه و با تلاش تمامی ‌همکارانم در سراسر کشور به ویژه همکاران نماینده در دفاتر نمایندگی حقیقی و حقوقی، رشد ۴۵ درصدی تولید حق بیمه را نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱شاهد بوده‌ایم.

او در این باره متذکر شد: البته، با توجه به سیاست‌های بیمه ایران مبنی بر حرکت در مسیر «سودسازی پایدار»، با برنامه‌ریزی دقیقی سهم حق بیمه ثالث و درمان از کل حق بیمه‌های دریافتی شرکت کاهش یافت. در واقع، در دوره جدید مدیریتی بیمه ایران، راهبرد  شرکت بر اساس حرکت در مسیر فروش بیمه‌نامه‌هایی با سودآوری بهتر و پایدار پایه‌ریزی شده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه