شناسه خبر: ۷۳۲
لینک کوتاه کپی شد

جلوگیری اتحادیه اروپا از وام ۱.۵ میلیارد یورویی به اوکراین

بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که کمیسیون اروپا اعطای یک وام ۱.۵ میلیارد یورویی به اوکراین را به دلیل نگرانی در مورد توانایی این کشور برای بازپرداخت آن لغو کرده است.

جلوگیری اتحادیه اروپا از وام ۱.۵ میلیارد یورویی به اوکراین

به گزارش اکونگار به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ بلومبرگ روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که کمیسیون اروپا اعطای یک وام به اوکراین را به دلیل نگرانی در مورد توانایی این کشور برای بازپرداخت آن لغو کرده است.

پشنهاد اعطای وام 1.5 میلیارد یورویی (1.52 میلیارد دلاری) توسط وام دهنده اصلی اتحادیه اروپا یعنی بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) به کی‌یف داده شد تا به این کشور کمک کند از اقتصاد خود محافظت کند.

بلومبرگ به نقل از مقاماتی که نامشان را فاش نکرد اعلام کرد که واحد بودجه کمیسیون اروپا به دلیل "نگرانی" در مورد "قابلیت اطمینان مالی" اوکراین، جلوی این وام را گرفته است.

بلومبرگ توضیح داد که این کمیسیون در صورت عدم پرداخت بدهی اوکراین 70 درصد از کل بودجه را به جای 9 درصد معمول برای عملیات بانکی خارج از اتحادیه اروپا می‌خواهد.

دولت اوکراین در اوایل ماه جاری میلادی پیش بینی خود را اعلام کرد که بازسازی این کشور پس از جنگ 750 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

با این حال، بر اساس برآوردهای بانک سرمایه گذاری اروپا، این کشور ممکن است به 1 تریلیون دلار کمک خارجی نیاز داشته باشد.

در ماه مه، گروه هفت (G7) اقتصادهای غربی متعهد شدند نزدیک به 20 میلیارد دلار به اوکراین کمک کنند، با این حال وزیر دارایی آلمان بعداً هرگونه استقراض مشترک اتحادیه اروپا برای کمک به پوشش این هزینه را رد کرد.

به گزارش بلومبرگ، اتحادیه اروپا در تلاش است تا حتی با تامین مالی کوتاه مدت موافقت کند تا کی‌یف بتواند هزینه های جاری خود را بپردازد.

این نشریه اعلام کرد که پیشنهاد هفته گذشته یک میلیارد یورویی متوقف شد چرا که آلمان بسته بزرگتر نزدیک به 9 میلیارد یورو را مسدود کرده است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر