بیمه سرمد با یک ساختمان 1000 میلیاردی شد

مدیرعامل شرکت بیمه سرمد با اشاره به ساختمان جدید این بیمه گفت: ارزش این ساختمان، در ارزش‌گذاری رسمی جدید به ۱۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، آیین افتتاح ساختمان مرکزی شرکت بیمه سرمد با حضور مدیرعامل بانک صادرات ایران، رئیس کل بیمه مرکزی، مدیرعامل شرکت بیمه سرمد، دبیرکل سندیکای صنعت بیمه، مدیران عامل شرکت‌های بیمه، برگزار شد.

سیدضیاء ایمانی، مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به اهمیت دو صنعت بیمه و بانکداری در ارایه خدمت به مردم، اظهار کرد: برخی بانک‌ها به‌رغم تمایل به داشتن شرکت بیمه از آن محروم هستند. این در حالی است که بانک صادرات ایران مجموعه بیمه سرمد را دارد و از همین رو، با هم‌افزایی این دو مجموعه بانکی و بیمه‌ای انتظار می‌رود، خدمات ارزشمندتری به مردم ارایه شود و رفاه بیشتری را برای آنها به همراه آورد.

او با اشاره به آشنایی خود با صنعت بیمه اظهار کرد: در بدو ورود به بانک صادرات ایران، با توجه به وجود برخی کاستی‌ها در بیمه سرمد، به عنوان سهامدار اصلی، حمایت و تقویت این بیمه را در دستور کار خود قرار دادیم و تا اندازه‌ای که در توان بانک بود، بیمه سرمد را به عنوان یک مرکز خدمات‌رسانی به مردم، تقویت کردیم.

او با اشاره به شبکه گسترده بانک صادرات ایران در داخل و خارج از کشور، از مدیران شرکت بیمه سرمد خواست تا همکاری مشترک بانک صادرات ایران و بیمه سرمد به حوزه بین‌الملل نیز تسری یابد.

 

صعود همه شاخص‌های صنعت بیمه

مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی نیز در این مراسم با اعلام این که تمام شاخص‌های صنعت بیمه در سال جاری به طور چشمگیری رشد یافته‌اند، اظهار کرد: اگر چه بخشی از این رشد به علت افزایش نرخ تورم است، اما با تعدیل نرخ تورم و با قیمت‌های سال ۱۳۹۵، رشد ۳.۰۴ درصدی را شاهد هستیم.

او با اعلام اینکه فروش صنعت بیمه در سال گذشته ۱۷۵ هزار میلیارد تومان بوده است، گفت: تعداد قراردادهای این میزان فروش، ۷۴ میلیون فقره بوده و این در حالی است که صنعت بیمه در سال گذشته به ۷۰ میلیون فقره قرارداد، خسارت پرداخت کرده است. انگاره‌ای در اذهان شکل گرفته که صنعت بیمه به هنگام پرداخت خسارت، امساک می‌کند، اما وقتی از ۷۴ میلیون قرارداد به ۷۰ میلیون قرارداد خسارت پرداخت شده است، مشخص است که این صنعت به هنگام پرداخت خسارت نیز کوتاهی نکرده و نخواهد کرد.

او با بیان این که صنعت بیمه بیشترین تماس را با مردم دارد، از رشد ۲۴.۵ درصدی خدمات غیرحضوری بیمه‌ها در سال گذشته خبر داد و گفت: غیر از خدمات بیمه‌ای، در سایر بخش‌ها از جمله بیمه عمر، بیمه تکمیلی و... شاهد رشد قابل توجهی بوده‌ایم به گونه‌ای که پوشش بیمه عمر از ۲۸ میلیون نفر به ۳۰ میلیون نفر و پوشش بیمه تکمیلی از ۱۷ میلیون نفر به ۲۰ میلیون نفر رسیده است.

 

الگویی برای آینده

رئیس بیمه مرکزی شرط تداوم موفقیت‌های صنعت بیمه را ابداع و به‌کارگیری الگوهای جدید عنوان کرد و گفت: یکی از الگوهای جدید، همکاری میان بانک صادرات ایران و بیمه سرمد است. این الگو را می‌توانیم شفاف‌تر کرده و حرکت جدی‌تری را پی‌ریزی کنیم تا در آینده مبنای همکاری‌های مشابه قرار گیرد.

او نبود بیمه‌های اعتباری و بیمه پول را یکی از نقاط ضعف صنعت بیمه برشمرد و گفت: بیمه سرمد می‌تواند خدمات و محصولات جدیدی را طراحی کند تا مردم بتوانند بهره بیشتری از همکاری بانک صادرات ایران و بیمه سرمد داشته باشند.

بهزادپور در پایان آمادگی صنعت بیمه را برای همکاری‌های عمیق‌تر و وسیع‌تر با بانک صادرات ایران با هدف تلطیف بیشتر فضای اقتصادی کشور اعلام کرد.

 

 خیز سرمد برای ثبت سرمایه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی

سیدمحمدمهدی بهشتی‌نژاد، مدیرعامل شرکت بیمه سرمد نیز در این مراسم با ارایه گزارشی درباره علل خرید ساختمان جدید ستاد مرکزی اظهار کرد: این ساختمان در ۲۲ آذر سال گذشته خریداری شده است تا ستاد مرکزی از حالت پراکنده در شهر بزرگ تهران خارج و تجمیع شود و هم اینک ۲۵۰ نفر از همکاران بیمه سرمد در این ساختمان فعالیت دارند.

وی افزود: با خرید این ساختمان، ضمن کاهش هزینه‌ها، نسبت به توانگری شرکت نیز اقدام شده است. به گونه‌ای که ارزش این ساختمان، در ارزش‌گذاری رسمی جدید به ۱۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت بیمه سرمد با اشاره به روند افزایش سرمایه این بیمه، خبر داد : تا پایان پاییز سال جاری، سرمایه این شرکت از ۶۷۶ میلیارد تومان به ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

بهشتی‌نژاد همچنین با اشاره به اصلاح پرتفوی و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی در شرکت بیمه سرمد گفت: در حالی که طی سال گذشته ۲۹ میلیارد تومان سود برای شرکت شناسایی شده بود، در سه ماهه سال ۱۴۰۲ موفق به تحقق ۲۸ میلیارد تومان سود شده‌ایم. ‌

 

دیدگاه