شناسه خبر: ۲۰۸۹
لینک کوتاه کپی شد

عضو هیات‌‌مدیره بانک مسکن اعلام کرد؛

اعطای بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن روستایی توسط بانک مسکن

عضو هیات‌‌مدیره بانک مسکن از اعطای ۲۰ هزار و ۴۵ فقره تسهیلات روستایی در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۱ توسط این بانک خبر داد.

اعطای بیش از ۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات مسکن روستایی توسط بانک مسکن

به گزارش اکونگار به نقل از دنیای اقتصاد؛ عضو هیات‌‌مدیره بانک مسکن با اشاره به اعطای تسهیلات روستایی این بانک در سال جاری گفت: بانک مسکن از ابتدای سال جاری مبلغ ۱۳ هزار و ۲۱۴ میلیارد ریال تسهیلات در بخش مسکن روستایی به تعداد ۲۰ هزار و ۴۵ فقره پرداخت کرده است که این تسهیلات شامل ساخت، خرید، جعاله و مرابحه می‌شود.

او افزود: از تعداد ۲۰ هزار فقره تسهیلاتی که در بخش روستایی اعطا شده است، ۱۰ هزار و ۴۲ فقره آن به مبلغ ۶ هزار و ۳۶ میلیارد ریال فروش اقساطی شده است. عضو هیات‌‌مدیره بانک مسکن گفت: دستورالعمل سقف تسهیلات مسکن روستایی تا ۲ میلیارد ریال نیز از دی ماه سال جاری به شبکه بانک مسکن ابلاغ شده و قابل اجرا است.

فاضلیان ادامه داد: آن دسته از متقاضیانی که معرفی‌‌نامه صادره آنها قبل از ابلاغ نامه عمومی به بانک ارائه و به ثبت رسیده و قرارداد تسهیلاتی آنها در دفترخانه ثبت نشده باشد با ارائه معرفی‌‌نامه جدید از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌توانند از تسهیلات حداکثر تا سقف ابلاغی بهره‌‌مند شوند.

عضو هیات‌‌مدیره بانک مسکن درباره شرایط اعطای تسهیلات مذکور اظهار کرد: از آنجا که مسکن روستایی ذیل قانون جهش تولید مسکن پرداخت می‌شود؛ بنابراین بر اساس دستورالعمل اجرای این قانون مانند طرح نهضت ملی مسکن باید در سامانه  TEM به ثبت رسیده و متقاضیان کد پروژه دریافت کنند.

او افزود: در واحدهای دارای سند، الزاما ترهین محل اجرای پروژه به عنوان وثیقه پذیرفته می‌شود و در واحدهای فاقد سند نیز سفته به همراه تضامین مندرج در دستورالعمل بانکداری خرد یا ضمانت زنجیره‌‌ای یا ضمانت دو نفر ضامن معتبر به عنوان وثیقه از جمله شرایط اعطای تسهیلات به شمار می‌‌آید.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر