شناسه خبر: ۱۸۶۵
لینک کوتاه کپی شد

رشد سرمایه بیمه آسیا به ۳۱۰۰ میلیارد تومان

مجمع عمومی فوق‌العاده بیمه آسیا به منظور تصمیم‌گیری درخصوص افزایش سرمایه این شرکت، با حضور سهامداران، مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره بیمه آسیا، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بورس و سازمان حسابرسی برگزار شد.

رشد سرمایه بیمه آسیا به ۳۱۰۰ میلیارد تومان

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی بیمه آسیا؛ در جلسه مجمع عمومی فوق‌‌العاده بیمه آسیا، افزایش سرمایه این شرکت از ۲۴۱۳ میلیارد تومان به ۳۱۰۰ میلیارد تومان از محل سود انباشته و تایید حسابرس قانونی، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار تصویب شد.

بنابر این گزارش، مسعود بادین، نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا، در ابتدای این مجمع با ارائه گزارشی، روند و مراحل افزایش سرمایه بیمه آسیا را تشریح کرد.

طبق اعلام هیات‌مدیره بیمه آسیا، اهم منافع شرکت ناشی از افزایش سرمایه از محل سود انباشته شامل افزایش ظرفیت مجاز سهم نگهداری اتکایی و به تبع آن تاثیر مثبت در سودآوری شرکت، تاثیر مثبت در توانگری مالی شرکت وحفظ و ارتقای سهم پرتفوی در بازار و بهبود جایگاه رقابتی است.

قابل ذکر است، در سال ۱۳۹۹ نیز شرکت بیمه آسیا در پی تجدید ارزیابی دارایی‌‌های ثابت، سرمایه خود را از ۲۳۰ میلیارد تومان به ۲۴۱۳ میلیارد تومان افزایش داد. به این ترتیب از سال ۱۳۹۹ تا سال‌جاری (۱۴۰۱) سرمایه شرکت ۱۲۴۸‌درصد افزایش یافته است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر