شناسه خبر: ۱۲۹۲
لینک کوتاه کپی شد

رونمایی از اوراق بیمه اتکایی شرکت بیمه ملت

در مراسمی با حضور رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اوراق بیمه اتکایی بیمه ملت رونمایی شد.

رونمایی از اوراق بیمه اتکایی شرکت بیمه ملت

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی بیمه ملت؛ صبح امروز در ششمین هفته از پویش فناورانه «سه‌‌‌شنبه‌‌‌های نوآورانه صنعت بیمه»، اوراق بیمه اتکایی بیمه ملت، با حضور مجید بهزادپور رئیس‌‌‌کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مجید مشعلچی فیروزآبادی قائم‌مقام رئیس کل بیمه مرکزی، علی بنیادی معاون طرح و توسعه و علی استاد هاشمی معاون نظارت بیمه مرکزی، علیرضا یزدان‌‌‌دوست مدیرعامل این شرکت و جمعی از مدیران بیمه مرکزی و صنعت بیمه کشور، رونمایی شد.

مجید بهزادپور رئیس‌‌‌کل بیمه مرکزی در این مراسم با اشاره به انتشار اولین اوراق اتکایی در کشور گفت: سال ۹۸ اولین تلاش‌‌‌ها برای انتشار اوراق اتکایی بیمه با همکاری سازمان بورس آغاز شد و امروز شاهد به ثمر رسیدن این تلاش‌‌‌ها هستیم. 

او افزود: در زمینه انتقال ریسک، در قانون بودجه ۹۹ تبصره‌‌‌ای بود که بتوانیم این اوراق را منتشر کنیم و بحث جدی میان بیمه مرکزی و سازمان بورس در این زمینه وجود داشت و مسیر طولانی و پرفراز و نشیبی تا به امروز طی شد. 

رئیس‌‌‌کل بیمه مرکزی به نقش موثر بیمه ملت برای انتشار اوراق اتکایی اشاره کرد و گفت: از سال ۹۹ بیمه ملت هم کنار بیمه مرکزی بود و در تمام مراحل حضور داشت و امروز با کمک وزیر محترم امور اقتصاد و دارایی این تلاش‌‌‌ها نتیجه داد.

بهزادپور همچنین به پیگیری و تلاش‌‌‌های مدیران بیمه مرکزی و مدیران شرکت‌های بیمه برای به نتیجه رسیدن انتشار اوراق اتکایی هم اشاره و تصریح کرد: با پیگیری جدی همکاران بیمه‌مرکزی و مدیران شرکت‌های بیمه و مدیران سازمان بورس، ابهامات حل شد و بر اساس مصوبه شورای فقهی، اجازه نقل و انتقال این اوراق صادر شد. 

او اضافه کرد: اعداد و ارقام این اوراق نسبت به ظرفیت بازار بسیار کم است و ما باید این کار را نقطه آغاز بدانیم و سعی کنیم این اوراق جای خود را در بازار باز کند. قطعا تجاربی که از همین گام‌‌‌های اولیه به دست می‌‌‌آوریم، در اصلاح‌‌‌ مسیر آینده موثر است. بحث انتشار اوراق، جذاب است و مشتریان خود را پیدا خواهد کرد و زمینه‌‌‌ای برای توسعه کار خواهد شد. 

رئیس‌‌‌کل بیمه مرکزی همچنین گفت: خوشحالم که انتشار اوراق به مرحله اجرایی رسیده است و شرکت‌ها باید با جدیت انتشار اوراق را پیگیری کنند که تا پایان سال عرضه شود.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر