شناسه خبر: ۱۲۸۳
لینک کوتاه کپی شد

رشد ۲۶۰ درصدی سود خالص بانک ملت در 9 ماه اول سال

سود خالص بانک ملت در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با جهش ۲۶۰ درصدی روبه‌رو شد.

رشد ۲۶۰ درصدی سود خالص بانک ملت در 9 ماه اول سال

به گزارش اکونگار به گزارش روابط عمومی بانک ملت؛ سود خالص وبملت در پایان آذرماه سال گذشته رقمی حدود ۴.۷۰۰ میلیارد تومان بوده که در پایان ۹ ماهه امسال با رشد۲۶۰ درصدی به بیش از ۱۷.۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

سود پایه هر سهم بانک ملت از ۱۸۱ ریال در پایان فصل سوم سال گذشته به ۶۵۱ ریال در پایان ۹ ماهه امسال افزایش یافته که نشان‌دهنده رشدی معادل ۲۶۰‌درصد است. در همین حال، سود عملیاتی هر سهم وبملت نیز با ۲۱۳‌درصد جهش از ۲۲۶ ریال به ۷۰۷ ریال افزایش یافته است.

گزارش ۹ ماهه منتشره از سوی این بانک ۲۶۲.۰۰۰ میلیارد ریالی حکایت از آن دارد که درآمد تسهیلات پرداختی، سپرده‌گذاری و اوراق رهنی این بانک خصوصی‌شده در پایان آذرماه امسال حدود ۷۶۵.۰۱۲ میلیارد ریال به ثبت رسیده که نسبت به مبلغ ۴۶۴.۲۳۰ میلیارد ریالی مقطع مشابه سال گذشته، رشدی ۶۵ درصدی را تجربه کرده است. خالص درآمدهای کارمزدی بانک ملت نیز در حالی که در پایان فصل پاییز پارسال رقمی بالغ بر ۲۳.۱۱۹ میلیارد ریال بوده در پایان سه‌ماه سوم امسال با ۱۱۳‌ درصد رشد، بیش از ۴۹.۲۷۰ میلیارد ریال گزارش شده است. بر این اساس، جمع درآمدهای عملیاتی وبملت از ۲۴۸.۰۶۷ میلیارد ریال با افزایش ۱۱۰ درصدی، رقمی نزدیک به ۵۲۰.۵۵۵ میلیارد ریال را در پایان آذرماه سال‌جاری ثبت کرده است.

این گزارش حاکی است، بانک ملت در بخش سایر درآمدها و هزینه‌های عملیاتی نیز با رشد ۱۲۷۴ درصدی روبه‌رو شده و رقم این شاخص از حدود ۴.۰۹۸ میلیارد ریال به رقم ۵۶.۳۱۱ میلیارد ریال نزدیک شده است.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر