رقم بودجه‌ مورد نیاز بیمه سلامت در ۱۴۰۳

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر لزوم رشد منطقی بودجه این سازمان در سال ۱۴۰۳، گفت: این بودجه باید رشد خوبی به نسبت امسال داشته و بالاتر از ۱۰۰ همت باشد.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا؛ محمدمهدی ناصحی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران درباره بودجه بیمه سلامت در سال ۱۴۰۳، گفت: هنوز جزئیات بودجه برای دستگاه‌ها مشخص نشده است اما طبق توافق ما با سازمان برنامه این بودجه باید رشد خوبی به نسبت امسال داشته و بالاتر از ۱۰۰ همت باشد.

او افزود: نیازها زیاد است و همه هم انتظار دارند که اعتبارشان آنگونه که می‌خواهند باشد اما اگر بودجه‌ای که در نظر داریم محقق شود پوشش بیمه‌ای خدمات از نظر کمی در حوزه‌های مختلف افزایش خواهد یافت.

ناصحی درخصوص میزان تخصیص بودجه سال جاری تاکنون،‌ تصریح کرد: سهم سازمانی خود را ماهانه تا ۹۰ درصد دریافت می‌کنیم که تقریبا ماهی ۳هزار میلیارد تومان است و به سازمان‌هایی که از ما مطالبه دارند پرداخت می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره برنامه‌های سازمان بیمه سلامت برای افزایش تعداد بیماری‌های تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج نیز بیان کرد: خوشبختانه ۱۰۷ گروه بیماری می‌تواند عمده بیماری‌ها را پوشش دهد چون ما عنوان کلی یک بیماری را آورده‌ایم و در زیرعنوان‌ها بیماری‌های بیشتری تحت پوشش است؛ از این رو تاحد زیادی نیاز بیماران پاسخ داده می‌شود. در کنار آن به صورت خارج از شمول نیز بیماری‌هایی که در صندوق نیستند، پرداخت‌هایی برای آنها صورت می‌گیرد.

 پیش از این نیز مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرده بود: «بودجه صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج در سال جاری ۷۰۰۰ میلیارد تومان بود و پیشنهاد ما برای بودجه صندوق در سال آتی حداقل دو برابر این میزان؛ یعنی ۱۴ هزار میلیارد تومان است که بتوانیم تمام تعهدات خود را برآورده کنیم.»

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان