شناسه خبر: ۱۰۷۷
لینک کوتاه کپی شد

افتتاح اولین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری در کشور

کارخانه هوشمندسازی و نوآوری امیدینو، اولین کارخانه هوشمندسازی کشور است که در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین و طی تفاهم‌نامه همکاری بین بانک سپه و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فضایی بالغ بر ۸۵۰۰ مترمربع و در ۶ طبقه با بهره‌‌‌مندی از بهترین امکانات افتتاح شده و عرصه‌‌‌ای جدید در زیست‌بوم علم و فناوری کشور خواهد بود.

افتتاح اولین کارخانه هوشمندسازی و نوآوری در کشور

به گزارش اکونگار به نقل از ایبنا؛ هدف از تشکیل این کارخانه توسعه و استقرار نهاد‌‌‌های زیست‌بوم همچون مراکز نوآوری، شتاب‌دهنده‌‌‌ها و استارت‌آپ‌ها، مهارت‌افزایی و توانمندسازی نخبگان حوزه هوشمندسازی، پاسخ به نیاز‌‌‌های فناورانه و اولویت‌‌‌های حوزه هوشمندسازی کشور با اتکا به شرکت‌های دانش‌بنیان است که به عنوان نقطه اتصالی برای شرکت‌های نوآور و دانش‌بنیان در کنار شرکت‌های بزرگ برای ایجاد قطب (هاب) نوآوری حوزه هوشمندسازی و ارتباط هدفمند با فعالان داخلی و خارجی این حوزه و ایفای نقش نوآوری درون‌سازمانی با هدف شناسایی کارکنان نوآور و خلاق به شمار می‌رود.

این کارخانه که در هفت حوزه فین‌تک، انرژی، معدن، حمل‌ونقل، سلامت، کالا‌‌‌های اساسی و کشاورزی (امنیت غذایی) فعالیت می‌کند یکی از شرکت‌های گروه فناوری اطلاعات بهپویان هوشمند امید وابسته به بانک سپه است.

فرآیند احداث و تجهیز کارخانه از نیمه مرداد ماه امسال آغاز شد و در کمترین زمان ممکن که بی‌سابقه بوده در ۴۰ روز کاری و فرآیند پذیرش طی یک و نیم ماه انجام شد. در این کارخانه یک شتاب‌دهنده در حوزه هوشمندسازی، چهار شرکت دانش‌بنیان به همراه ابزار‌‌‌های اکوسیستم همچون هلدینگ رسانه‌‌‌ای خلاق، صندوق جهت تامین مالی و نماینده فن‌بازار پارک پردیس مستقر شده‌اند.

در مراسم افتتاحیه که با بازدید از بخش‌‌‌های مختلف نیز همراه بود، دکتر دهقانی‌فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری از حمایت مدیرعامل بانک سپه از اقتصاد دانش‌بنیان قدردانی کرد و گفت: بانک سپه ارزش سرمایه‌گذاری در اقتصاد دانش‌بنیان را به درستی درک می‌کند.

ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه نیز در این مراسم گفت: افتتاح کارخانه هوشمندسازی و نوآوری کشور در راستای منویات رهبر انقلاب و برنامه تحول راهبردی بانک سپه صورت گرفته است. همچنین در این مراسم، دکتر صدر مدیرعامل شرکت امیدبوم گفت: با حمایت بانک سپه و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری توافق کرده‌‌‌ایم که مرجعیت هوشمندسازی را داشته باشیم و به جوانان کشور کمک کنیم، چرا که اکوسیستمی ایجاد کرده‌‌‌ایم که زمینه‌‌‌های مختلفی که شرکت‌ها برای توسعه نیاز دارند به آنها ارائه دهیم.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
ارسال نظر