افزایش سرمایه بیمه البرز

مجمع عمومی فوق‌‌‌العاده بیمه البرز با حضور بیش از ۸۵‌درصد از سهامداران برگزار و افزایش سرمایه این شرکت از مبلغ ۳۵‌هزار میلیارد ریال به ۴۶‌هزار میلیارد ریال معادل ۳۱.۴‌درصد از محل مطالبات حال شده سهامداران، آورده نقدی، سود انباشته و اندوخته سرمایه‌‌‌ای تصویب شد.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بیمه البرز؛ موسی رضایی، مدیرعامل و نایب رئیس هیات‌مدیره این شرکت در مجمع عمومی فوق‌‌‌العاده مذکور اعلام کرد: در ۸ ماه سال‌جاری درآمد حاصل از صدور بیمه‌‌‌نامه‌‌‌های بیمه البرز ۱۱۸‌هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱۲‌درصد رشد داشت این در حالی است که نسبت خسارت از ۵۸‌درصد در سال گذشته به ۴۳‌درصد در ۸ماه سال‌جاری کاهش یافته است.

او ادامه داد:‌ درصد رشد حق بیمه البرز در سال گذشته ۵۴‌درصد بود که این میزان در۸ ماه سال‌جاری به ۱۰۴‌درصد افزایش یافت. همچنین‌درصد تحقق بودجه بیمه البرز در این مدت ۱۴۸‌درصد بود که نسبت به سال گذشته ۳۱.۳‌درصد رشد داشت.

به گفته او یکی از دلایل اصلی عملکرد مناسب بیمه البرز در تولید حق بیمه و کاهش نسبت خسارت این شرکت، مدیریت ریسک در صدور بیمه‌‌‌نامه، انتخاب بهینه پرتفوی بیمه‌‌‌ای و توسعه فروش بیمه‌‌‌های خرد به‌ویژه بیمه‌‌‌های زندگی است.

نایب رئیس هیات‌مدیره بیمه البرز از افزایش سهم بیمه‌‌‌های زندگی در پرتفوی بیمه البرز از ۳.۰۶‌درصد در سال گذشته به ۱۷.۶‌درصد در ۸ماه سال‌جاری خبر داد و آن را از دستاوردهای مهم بیمه البرز در سال‌جاری عنوان کرد.

رضایی با اشاره به اینکه بیمه البرز دارای سطح یک توانگری مالی است، گفت: کسب رتبه نخست موثرترین و سودده‌‌‌ترین شرکت بیمه و همچنین دارا بودن بالاترین ظرفیت نگهداری ریسک در بین شرکت‌های بیمه از دیگر موفقیت‌‌‌های بیمه البرز در سال‌جاری است.

او ادامه داد: بیمه البرز سال‌جاری با راه‌‌‌اندازی سامانه پرداخت آنلاین خسارت بیمه‌‌‌های ثالث و بدنه خودرو از طریق پلت‌فرم یاقوت البرز، خسارت بیمه‌‌‌‌‌‌گذاران خود را در کمتر از ۲۴ ساعت به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری، پرداخت می‌‌‌کند که از رویدادهای نادر در صنعت بیمه کشور است.

این گزارش حاکی است در مجمع عمومی فوق‌‌‌العاده بیمه البرز به ریاست سید‌محمد‌حسن ملیحی، رئیس هیات‌مدیره این شرکت و با حضور سهامداران و نمایندگان بیمه مرکزی و سازمان بورس برگزار شد، مقرر شد مرحله بعدی افزایش سرمایه بیمه البرز از مبلغ ۴۶هزار میلیارد ریال به ۷۰‌هزار میلیارد ریال ظرف مدت حداکثر ۲سال در یک یا چند مرحله انجام شود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان