رئیس مجلس: با رئیس‌جمهور هم صحبت کردم

وعده جذاب قالیباف به بازنشستگان درباره همسان‌سازی حقوق / شهادت می‌دهم...

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اراده دولت و مجلس در این است که حتما همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم توسعه دیده شود و مشکلات بازنشستگان و صندوق‌های بازنشستگی که کارگران را در بر می‌گیرد حل و فصل شود.

به گزارش اکونگار، یکی از وعده‌های اصلی دولت سیزدهم کم کردند فاصله‌های طبقاتی و ترمیم مزدها بود. در این میان وعده همسان سازی حقوق بازنشستگان بارقه‌های امید را در دل این گروه شعله ور ساخت، اما  آنچه بازنشستگان در فیش حقوقی خود به چشم دیده‌اند این است که آن خبری از همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیست.

اگر دولت به قانون عمل می‌کرد، نیازی به همسان سازی نبود

به اعتقاد کارشناسان، در دو سال اخیر فاصله حقوق میان بازنشستگان بیشتر شده، به ویژه برای بازنشستگان تامین اجتماعی.  سلطانی‌کیا،رئیس هیأت مدیره کانون عالی کارمندان دولتی بازنشسته مشمول قانون تأمین اجتماعی، ماه گذشته در رابطه با عقب افتادگی همسان سازی حقوق بازنشستگان گفته بود« یکی از مهم‌ترین مواد قانونی، ماده 96 قانون تامین اجتماعی است. طبق این ماده، حقوق بازنشستگان باید براساس نرخ تورم و هزینه‌های زندگی افزایش یابد. اگر سازمان از سال 86 - 87 ترمیم حقوق را برابر با نرخ تورم و سبد هزینه‌های زندگی انجام می‌داد و مشمولان را به دو گروه حداقل و سایر سطوح تقسیم نمی‌کرد و درصدِ افزایش را برای هر دو گروه یکسان بالا می‌برد، دیگر امروز نیازی به متناسب ‌سازی نبود.  

به گزارش ایسنا، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اراده دولت و مجلس در این است که حتما موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم توسعه دیده شود و مشکلات بازنشستگان و صندوق‌های بازنشستگی که کارگران را در بر می‌گیرد حل و فصل شود.

همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم به نتیجه می‌رسد؟

محمد باقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و پس از تذکر چند نماینده برای لزوم پرداختن به موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در لایحه برنامه هفتم توسعه تاکید کرد: بارها از این میکروفن اعلام کرده‌ام که حتما موضوع مربوط به صندوق‌های بازنشستگی و بحث ایثارگران اولویت اول مجلس شورای اسلامی و دولت است و بنده شهادت می‌دهم که این موضوع در اولویت قرار دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: بنده در این خصوص با رئیس جمهور نیز صحبت کردم و روز گذشته که در جلسه بعد از ظهر در صحن مجلس شورای اسلامی حضور نداشتم تا آخر شب مشغول تنظیم بحث مربوط به صندوق‌های بازنشستگی در لایحه بودیم و ان شاءالله این موضوع امروز یا فردا در کمیسیون تلفیق طرح می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: از ابتدا نیز تاکید کردیم که بر روی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کار کارشناسی و هماهنگی بین دولت و مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد. اراده دولت و مجلس در این است که حتما این موضوع در لایحه برنامه هفتم توسعه دیده شود و مشکلات بازنشستگان و صندوق‌های بازنشستگی که کارگران را در بر می‌گیرد حل و فصل شود.

ورود کمیسیون تلفیق به بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

همچنین محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روز گذشته تا پاسی از شب کمیسیون تلفیق مواد ارجاعی از لایحه برنامه را مورد بررسی قرار داد و کمیته‌های تخصصی نیز بحث‌های مختلفی داشتند یکی از این بحث‌ها مربوط به بازنشستگان بود که مورد بررسی قرار گرفت که تا حدود ساعت ۱۱:۳۰ بررسی این طرح ادامه داشت.

وی در ادامه اظهار کرد: در نهایت این موضوع در کمیته‌ای تخصصی نهایی شد و یا در جلسه امروز بعد از ظهر و یا در نشست فردای کمیسیون تلفیق بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مورد بررسی قرار می‌گیرد و جمع‌بندی می‌شود تا به صحن مجلس شورای اسلامی بیاید.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه