ورود شورای رقابت به انحصار در واردات موبایل

شورای رقابت با ورود به موضوع انحصار در واردات موبایل تخصیص ارز به این کالا را بررسی می‌کند.

به گزارش اکونگار، موضوع واردات انحصاری موبایل و تخصیص ارز به این کالا چندی است که مورد نقد فعالان بازار قرار گرفته است. بررسی‌های سازمان مالیاتی نشان می‌دهد که واردکنندگان موبایل با ارز نیمایی محصول وارد می کنند و مالیات پرداخت نمی‌کنند. همین مباحث منجر به ورود شورای رقابت به موضوع انحصار در واردات موبایل و نحوه تخصیص ارز به آنها شد. 

چند روز پیش شورای رقابت در مکاتبه با رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس اعلام کرد، نظر به وصول گزارشی به شورای رقابت دایر بر ایجاد انحصار و واگذاری امتیازات تبعیض‌آمیز در روند واردات و تخصیص ارز انواع گوشی تلفن همراه و با عنایت به مسئولیت جنابعالی و اظهارات مطروحه در نامه ارسالی به معاون اول محترم رئیس جمهور در همین خصوص، منتشره در رسانه‌ها، از آنجا که در رابطه با موارد مطروحه در مکاتبه مذکور ظن ارتکاب برخی از رویه‌های ضدرقابتی موضوع مواد فصل نهم قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی می‌رود و شورای رقابت نیز به عنوان مرجع ذی‌صلاح رسیدگی (شبه قضایی) موظف است مستند به ماده (62) قانون اشعاری در موارد مظنون به ایجاد انحصارات و رفتارهای ضدرقابتی رأساً بررسی و تحقیق را شروع نماید.

به گزارش تسنیم، در تازه ترین مورد نیز رئیس شورای رقابت در مکاتبه ای با انجمن واردکنندگان تلفن همراه خواستار ارائه تمام اطلاعات مرتبط با اشخاص مباشر، شریک و مشارکت کنندگان در ارتکاب رویه های ضد رقابتی شده است.

با پیگیری شورای رقابت درخصوص موضوع انحصار در واردات تلفن همراه و تخصیص ارز، بایستی منتظر تحولات جدی در این حوزه بود.

 

 

 

از دیگر رسانه ها
دیدگاه