تخصیص و تامین ارز دارو و تجهیزات پزشکی از ۲.۸ میلیارد دلار گذشت

بنابر ثبت سفارش‌ها و اعلام اولویت‌ها و نظر وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، بانک مرکزی از ابتدای امسال تاکنون برای واردات دارو، مواد اولیه دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی ۲ میلیارد و ۸۶۰ میلیون دلار ارز تخصیص داده که ۲.۲ میلیارد دلار آن تامین و پرداخت شده است.

به گزارش اکونگار به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی؛ مصطفی قمری‌وفا، مدیر روابط عمومی این بانک، گفت: میزان ارز تامین شده برای واردات دارو‌، تجهیزات پزشکی‌، شیر خشک و مواد اولیه آنها از ابتدای سال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۱ درصد رشد داشته است.

او ادامه داد: تامین و تخصیص ارز برای دارو، ماده اولیه دارو، ملزومات دارویی، تجهیزات و ملزومات پزشکی، شیرخشک، ماده اولیه آن و مکمل‌های مربوطه با توجه به اولویت‌های اعلامی از سوی دستگاه‌های مربوطه در حال انجام است و مشکلی وجود ندارد.

قمری‌وفا تصریح کرد: بانک مرکزی همچنین از ابتدای سال تا ۲۵ مهر‌ بنابر ثبت سفارش‌ها و اعلام اولویت‌ها و نظر دستگاه توسط سازمان غذا و دارو، فقط برای واردات شیرخشک، ماده اولیه و مکمل‌ها و بهداشتی با ارز ترجیحی مجموعا ۱۵۶ میلیون دلار تخصیص داده که ۱۰۶ میلیون دلار آن تامین و پرداخت شده است.

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی خاطرنشان کرد: دو روز پیش نیز سازمان غذا و دارو برای واردات شیرخشک، ماده اولیه و مکمل‌ها با اولویت به میزان ۱۲ میلیون دلار در قالب ارز ترجیحی ثبت سفارش کرد که بانک مرکزی هم بلافاصله ارز آنرا تامین کرد و طی چند روز آینده پرداخت خواهد شد.

بر این اساس، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو تاکنون هر ثبت سفارشی را که در حوزه دارو و شیرخشک، با اولویت ارسال کرده‌ است بانک مرکزی ارز آنرا بلافاصله تخصیص داده و تامین کرده است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه