شناسایی منابع جدید درآمدی بودجه ۱۴۰۳

داوود منظور خواستار بررسی‌های بیشتر برای کاهش هزینه‌ها و شناسایی منابع جدید درآمدی با هدف کاهش ناترازی در بودجه۱۴۰۳ شد.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، پنجمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه برنامه و بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونان و رؤسای امور سازمان تشکیل شد.

در پنجمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه برنامه و بودجه سال 1403 که دوشنبه 13 شهریورماه 1402 برگزار شد، دو گزارش با موضوع‌های «مفروضات منابع و مصارف لایحه بودجه 1403» و «چهارچوب ساماندهی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای» ارائه شد.
داود منظور، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، در این جلسه بر پیگیری و اجرای کامل مصوبات چهار نشست قبلی ستاد بودجه 1403 از سوی اعضای ستاد تأکید کرد و گفت: با توجه به الزام قانونی مبنی بر آماده‌سازی مرحله اول بودجه شامل کلیات و سقف درآمدها و بخش‌های اصلی بودجه سال آینده تا ابتدای آبان‌ماه از سوی سازمان و ارائه آن به مجلس، انتظار این است که همه امورهای سازمان، با جدیت و سرعت، بخش‌های مربوط به خود را نهایی کنند تا لایحه در موعد مقرر به دولت و سپس به مجلس ارائه شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه با تأکید بر ضرورت محسوس بودن تغییر در تنظیم لایحه بودجه سال 1403 نسبت به سال‌های قبل، گفت: برای کاهش ناترازی‌های کنونی در بخش‌های مختلف‌، نیاز به تغییر برخی مسیرها هست و سازمان برنامه و بودجه باید ضمن تهیه و تنظیم گزارش‌ها و تحلیل‌های دقیق، به‌روز و واقع‌بینانه در بخش‌هایی که دارای ناترازی هستند، پیشنهادهای جدید و عملیاتی ارائه دهد.

منظور سپس خواستار بررسی‌های بیشتر برای کاهش هزینه‌ها و شناسایی منابع جدید درآمدی با هدف کاهش ناترازی در بودجه شد و گفت: تغییر رویکرد بخشنامه بودجه 1403 در حوزه‌های عدم تمرکز و دادن نقش و اختیارات بیشتر به استان‌ها، باید ملموس باشد.

 

 

دیدگاه