انتظار فولادسازان از دولت چهاردهم/ ساخت نیروگاه وظیفه فولادساز نیست

مدیرعامل فولاد خراسان در رابطه با انتظارات فعالان صنعتی از دولت چهاردهم گفت: تنها انتظاری که وجود دارد این است که حداقل مانند سایر کشورها تامین انرژی را تضمین کنند.

یه گزارش اکونگار،  آمار منتشرشده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد، مجموع صادرات فولاد ایران (شامل فولاد میانی و محصولات فولادی) در 2 ماهه نخست امسال برابر یک‌میلیون و 441 هزار تن برآورد شده است که نسبت به آمار صادرات در مدت مشابه سال گذشته، کاهش 26 درصد را از آن خود، کرده است. علاوه‌براین در 2 ماهه نخست امسال، صادرات فولاد میانی کشور 817 هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد کاهش داشته است.

رکوردشکنی فولاد خراسان با رشد بیش از ۳۶درصدی تولید

با اعلام نتایج انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، بسیاری از صنعتگران انتظار دارند که دولت جدید اقدامات مهمی در راستای اصلاح وضعیت صنایع انجام دهد. 

شرکت مجتمع فولاد خراسان که در سال 1402 موفق‌ترین فولاد ساز کشور بود، با رشد بیش از 36درصدی تولید رکوردهای جدیدی در تولید شمش و گندله برجای گذاشت. 

طهمورث جوان‌بخت، مدیر‌عامل شرکت مجتمع فولاد خراسان در رابطه با انتظار فولادسازان از دولت جدید گفت: تنها انتظاری که وجود دارد این است که حداقل مانند سایر کشورها تامین انرژی را تضمین کنند. 

وی افزود: فولادساز نباید خارج از فعالیت خود وارد بحث ساخت نیروگاه، مخازن گاز و ... شود. فولاد ساز باید مسیر توسعه‌ای خود را متناسب با زنجیره پیش ببرد. انتظار می‌رود دولت چهاردهم در بحث انرژی بیشتر فولادسازان را همراهی کند. 

 

دیدگاه
آخرین اخبار