از دست رفتن یک سوم‌ بازارهای صادراتی ایران در عراق

رئیس اتاق ایران گفت: در حال حاضر یک سوم صادرات ایران به عراق است به طوری که کشورمان نقش مهمی در توسعه صادرات و روابط تجاری با کشور‌های خارجی دارد.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، صمد حسن‌زاده در شورای روسای اتاق‌های مشترک گفت: اتاق‌های مشترک با روابط و تعاملات بالا توانسته‌اند برخی از مشکلات تجار از جمله صدور ویزای تجاری را حل‌وفصل کرده و مسیر تجارت خارجی را هموارتر کنند.

او ادامه داد:ما عزم جدی برای توسعه هرچه بیشتر اتاق‌های مشترک داریم. معتقدم با انتخاب رئیس‌جمهور جدید و علاقه ایشان برای ارتباط با بخش خصوصی، حالا فرصت خوبی برای همکاری اتاق و اتاق‌های مشترک با دولت ایجاد شده است که باید از آن استفاده کرد.

یک چهارم کل واردات عراق از ایران تامین می‌شود / در هر دلار ۱۸۰ دینار ضرر می‌کنیم

حسن زاده افزود: به دلیل نبود سیستم بانکی، قیمت محصولات صادراتی ما حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد گران‌تر است و مشکلات انتقال پول موجب شده ما از رقبای خود عقب بمانیم نیاز است اتاق‌های مشترک ورود کرده و شرایطی ایجاد کنند تا بتوانیم به صورت مشارکتی در بازار‌های آنها فعالیت کنیم.

رئیس اتاق ایران گفت: در حال حاضر یک‌سوم صادرات ما به عراق است به طوری که کشورمان نقش مهمی در توسعه صادرات و روابط تجاری با کشور‌های خارجی دارد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد