انتظار صادرکنندگان از دولت چهاردهم/ تاجران سهمی از پیمان‌های پولی ندارند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار از دولت آن است که با شناسایی دقیق مشکلات پیش روی صادرکنندگان، نسبت به رفع آنها اقدام کند.

به گزارش اکونگار به نقل از فارس،  سید فرید موسوی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به امضاء قرارداد پیمان پولی میان ایران و روسیه و با توجه به لزوم پیمان سپاری ارزی و نظام چند نرخی ارز کشور منتج از سیاستهای دولت، گفت: پیمان پولی اخیر بین ایران و ‌روسیه صرفا فرش قرمز انداختن پیش پای تجار روس است که با تسهیل مراودات مالی و انتقال پولشان از بازار ایران،  بهره مند شوند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاجر ایرانی از این پیمان پولی سهمی نخواهد داشت،گفت: تاجر ایرانی در حال حاضر گرفتار تحریم های داخلی و سیاستهای ضد صادراتی دولت است حال چه با این پیمان و چه بدون آن. بنابراین انتظار از دولت آن است که با شناسایی دقیق مشکلات پیش روی صادرکنندگان، نسبت به رفع آنها اقدام نماید.
 
این نماینده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:قطعا تا زمانی که به دنبال درمان اصلی و اصلاح سیاست های ارزی نرویم و کانالهای رسمی و بین‌المللی برای تجار فراهم نکنیم، اقدامات به ظاهر خوب و‌ قابل توجیه هم بر ضد خود مبدل می‌شوند.
از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد