دلیل ممنوعیت واردات آیفون مشخص شد

اعمال حساب نشده ممنوعیت مدلهای ۱۴ و بالاترگوشی موبایل آیفون منجر به تشدید واردات مدل از خط تولید خارج شده آیفون ۱۳ شده است.

به گزارش اکونگار به نقل از تسنیم، زمستان سال 1400 ممنوعیت واردات آیفون 14 و مدل های بعد از آن ابلاغ شد، موضوعی که واکنش‌های اغلب منفی را به دنبال داشت، اما شواهد حکایت از آن دارد که اتخاذ تصمیم فوق، به صرفه جویی ارزی 1.5  میلیارد دلاری منجر شده است.

آنچه مشخص است، لزوم اولویت‌بندی کالاهای وارداتی و جلوگیری از واردات کالاهای لوکس در شرایط تحریمی، یکی از پیش‌نیازهای حکمرانی اقتصادی کشور است.

دولت از ممنوعیت واردات آیفون رفرش پا پس کشید؟

بااین‌وجود ممنوعیت فوق به رشد واردات مدل 13 آیفون منجر شد، در عین حال همچنان محدودیت یا ممنوعیتی پیرامون واردات مدل های لوکس سایر برندهای تلفن همراه اعمال نشده است.

بی‌تردید اتخاذ این تصمیم، ( محدودیت یا ممنوعیت برای تمامی تلفن‌های همراه بالای 600 دلار) فارغ از بحث صرفه‌جویی ارزی، شبهات مربوط به رانتی بودن بازار تلفن همراه را از میان خواهد برد.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد