وزیر ارتباطات: ۹۹ و نیم درصد استعلامات به‌صورت برخط انجام شده است

وزیر ارتباطات با اشاره به انجام برخط استعلامات گفت: پوشش صددرصدی شبکه‌های احراز هویت برای جمهوری اسلامی ایران افتخار است.

به گزارش اکونگار به نقل از میزان؛ عیسی زارع‌پور با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران، گفت: مانند سه انتخابات در ۶ ماه گذشته، ارتباطات نقش کلیدی در این فرایند دارد و استعلام هویت و احزار به شکل برخط انجام می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه شاهد پوشش صددرصدی شبکه‌های احراز هویت هستیم، گفت: این برای جمهوری اسلامی ایران افتخار است که پوشش شبکه‌ای در سراسر کشور ایجاد کرده است.

وزیر ارتباطات گفت: طی یک بازه زمانی کوتاه و مشخص حدود ۲۵ میلیون نفر در دور قبل از این زیرساخت‌ها استفاده کرده‌اند. 

وی گفت: ۹۹ و نیم درصد استعلامات به شکل برخط انجام شده که نشان می‌دهد شبکه هم وجود داشته و هم با کیفیت بوده است. 

زارع‌پور با تاکید بر اینکه از جمعه گذشته چهارصد تیم مشغول پایش زیرساخت‌های کشور هستند، گفت: برخی خرابکاری‌هایی از روز گذشته روی داده اصلاح شد؛ همکارانم در لحظه در سراسر کشور در حال آماده باش هستند لذا مشکلی تاکنون وجود نداشته و مسیر جایگزین هم اندیشیده شده است. 

وزیر ارتباطات گفت: در ۹۰ درصد مسیر‌های ارتباطی، مسیر جایگزین وجود دارد که جایگزین می‌شود، در نقاطی اگر خرابی رخ دهد در کوتاه‌ترین مدت مشکل را برطرف می‌کنند. در دوره قبلی و فعلی هیچ مشکلی از نظر ارتباطی نداشتیم. 

وی با بیان اینکه احتمالا انتخابات تا ساعت ۲۴ تمدید خواهد شد، گفت: بنده در وزارت کشور و اتاق وضعیت هستم تا بتوانیم پایداری را در سراسر کشور داشته باشیم.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد