پتانسیل تولید ۳.۵میلیون تن محصولات شیلاتی در کشور

مدیرعامل اتحادیه پرورش آبزیان گفت: با وجود پتانسیل تولید ۳ تا ۳.۵ میلیون تن محصولات شیلاتی در کشور اما اکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزارتن آبزی در کشور تولید می‌شود.

به گزارش اکونگار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ارسلان قاسمی گفت: بنابر آمار سال گذشته مجموع تولید آبزیان اعم از صید و آبزی پروری یک میلیون و ۱۰۰ هزارتن بود که امسال هم تفاوت محسوسی نخواهیم داشت.

او مجموع تولید ماهی در قفس را ۵ تا ۱۰ هزارتن اعلام کرد و افزود: علی‌رغم آنکه پتانسیل تولید ۲ میلیون تن ماهی در قفس وجود دارد، اما میزان تولید ما بسیار ناچیز است.

با رقابتی شدن هزینه حمل‌ونقل می توان به چین محصولات کشاورزی صادر کرد

قاسمی ادامه داد: با توجه به ۳ هزار و ۳۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و ظرفیت دریا در شمال و جنوب کشور، پتانسیل تولید ۳ تا ۳.۵ میلیون تن محصولات شیلاتی در کشور وجود دارد که انتظار می‌رود سازمان شیلات و دامپزشکی دست از حاکمیت بردارند.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان درباره آخرین وضعیت صادرات محصولات شیلات افزود: براساس آمار گمرک سال گذشته صادرات محصولات شیلات ۵۰۰ میلیون دلار ارزآوری در برداشت، درحالیکه امکان افزایش درآمد ارزی تا ۴ میلیارد دلار وجود دارد.

او سرانه مصرف آبزیان را ۶ تا ۶.۵ کیلو اعلام کرد و گفت: بنابر آمار شیلات، سرانه مصرف آبزیان ۱۳ تا ۱۴ کیلو است، اما به رغم آنکه آبزیان از گوشت قرمز هم ارزان‌تر است، اما به سبب نبود بسته بندی و فرآوری مناسب و همچنین فرهنگ سازی، سرانه مصرف بسیار پایین است.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد