افزایش ۵درصدی صادرات تخم مرغ/هرکیلو تخم‌مرغ چند؟

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: طی ۳ماه نخست امسال ۴۰ هزار تن تخم مرغ با ارزش ۴۵ میلیون دلار صادر شده که نسبت به سال قبل ۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش اکونگار به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا کاشانی  گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۰ هزار تومان است که کماکان ۲۵ هزار تومان از نرخ واقعی و ۱۰ هزار تومان از نرخ مصوب سال گذشته کمتر عرضه می شود.

به گفته او، بنابر آمار از در خردادماه ۳ هزار تن تخم مرغ با نرخ هرکیلو ۵۲ هزارتومان از مرغداران به منظور جلوگیری از حذف گله و  در راستای پایداری تولید توسط اتحادیه خرید حمایتی شده است.

تخم‌مرغ ایرانی به سرزمین تزارها می‌رود

کاشانی ادامه داد: خرید حمایتی تخم مرغ مازاد از مرغداران طی ۴۰ تا ۴۵ روز گذشته توانست از حذف گله جلوگیری کند و در شرایط کنونی، قیمت تخم مرغ ناشی از گرمای هوا کاهش یافته است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران از افزایش صادرات تخم مرغ خبر داد و گفت: بنابر آمار در ۳ ماهه نخست امسال ۴۰ هزار تن تخم مرغ با ارزش ۴۵ میلیون دلار به بازارهای هدف صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد رشد داشته است.

او با بیان اینکه تولید تخم مرغ خرداد نسبت به سال قبل ۴ درصد رشد داشته است، افزود: بنابر آمار در خرداد ۱۰۵ هزار تن تخم مرغ تولید شد.

کاشانی گفت: علی رغم افزایش هزینه های تولید، قیمت تخم مرغ در ۲ سال گذشته تغییری نداشته است که براین اساس پس از گذشت ۲ سال هم کماکان منتظر اصلاح قیمت هستیم و در صورت استمرار این روند و بی توجهی به اصلاح قیمت، با چالش جدی تولید در نیمه دوم سال روبرو خواهیم بود.

از دیگر رسانه ها
دیدگاه
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اکونگار هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد